У разі обрання президентом Інтерполу росіянина, генерал-майора поліції, віце-президента організації Олександра Прокопчука, є ризик невиконання запитів України щдо чиновників режиму екс-президента Віктора Януковича. Про це в ефірі Громадського повідомив експерт Реанімаційного пакета реформ Євген Крапівін.

«Ті справи, які зараз вже в судах по процедурі заочного засудження, по них є ризик невиконання цих вироків — Інтерпол не буде оголошувати у розшук і не буде екстрадиції», — зазначив експерт.

«А по нових справах, виходить, що скільки б ми (правоохоронці України, ред.) не звертались, зокрема щодо злочинів режиму Януковича, нам відмовлятимуть в оголошенні людей в розшук», — додав Крапівін.

За його словами, починаючи з 2016 року, коли росіянини Прокопчук став заступником президента Інтерполу, то з «цього моменту стала помітна певна політична позиція Інтерполу».

Вибори нового очільника Інтерполу відбудуться 21 листопада. Прокопчук є головним «фаворитом» на цю посаду.

Генерал-майор Олександр Прокопчук останні 2 роки займав пост одного з чотирьох віце-президентів Інтерполу.

Українські громадські організації закликали не обирати російського генерала главою Інтерполу.

Крім того, глава МВС України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо організацію очолить росіянин Прокопчук.

Інтерпол — міжнародна організація кримінальної поліції, яку заснували у 1923 році. Офіцери Інтерполу не можуть виконувати безпосередніх поліцейських функцій, але організація займається координацією дій правоохоронців країн-членів, а також сприяє поліцейському розшуку на міжнародному рівні. Україна стала членом Інтерполу у 1992 році, а Кабмін у 1993 затвердив «Положення про Національне центральне бюро Інтерполу».

Інтерпол довгий час відмовлявся подавати у розшук колишнього президента України Віктора Януковича. 12 січня 2015 року Януковича таки оголосили у розшук, але 16 липня 2015 року президента-утікача видалили з бази розшуку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знайдуться всі: Інтерпол, як інструмент боротьби з інакомисленням

доповнюється

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile