Війна

Обшуки в кримських татар: поліція розпочала провадження про насильницьке зникнення

Нацполіція
Війна/Обшуки в кримських татар: поліція розпочала провадження про насильницьке зникнення
Зберегти
Вигляд
Поліція Криму розпочала кримінальне провадження за фактом зникнення кримських татар на анексованому півострові.

Кримінальне провадження розпочали за частиною 1 статті 146-1 (Насильницьке зникнення) Кримінального кодексу України. За вчинення такого злочину в Україні передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до п’яти років.

Після обшуків в будинках кримських татар у смт Октябрське Красногвардійського району анексованого Криму, які сталися 14 лютого, Федеральна служба безпеки затримала трьох кримськотатарських активістів — Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова. ФСБ заявила, що затримала трьох підозрюваних в організації та участі в осередку «Хізб ут-Тахрір».

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Пов`язані новини