УКРАЇНА

Обсяг торгівлі з ЄС перевищив докризовий рівень — НБУ

11 травня, 2018 12:37
УКРАЇНА/Обсяг торгівлі з ЄС перевищив докризовий рівень — НБУ
Зберегти
Вигляд
У 2017 році обсяги експорту українських товаровиробників до ЄС, а також обсяг європейського імпорту в Україні перевищив показники 2013 року.

У 2017 році обсяги експорту українських товаровиробників до ЄС, а також обсяг європейського імпорту в Україні перевищив показники 2013 року.

Таким чином, ринок Євросоюз став найбільшим економічним партнером України, повідомляє прес-служба НБУ, посилаючись на дослідження.

«За підсумками минулого року експорт товарів в європейські країни збільшився на 31% до 14,4 млрд доларів, а його обсяги перевищили рівень докризового 2013 року. Частка Європи в експорті сягнула 36% та була найвищою з 2004 року», — йдеться у повідомленні.

Переважно українські виробники експортували до ЄС товари сировинного походження — зернові, руди та олійні матеріали.

У Нацбанку також додають, що ЄС став найбільшим імпортером України. Зокрема, близько 41% всієї ввезеної в Україну продукції були саме з Євросоюзу.

«Зростання імпорту відображало значною мірою потребу України в енергоносіях, насамперед у природному газі. Водночас, попри збільшення енергетичного імпорту, в структурі імпорту з Європи продовжила домінувати продукція машинобудівної та хімічної промисловості», — додають в НБУ.

Нагадаємо, що за перші 2 місяці 2018 року експорт України зріс на 18%, а найбільше торгівля пожвавилась з країнами ЄС.

Раніше повідомлялось, що експорт української аграрної продукції до ЄС зріс майже на 30%, а станом на квітень 2018 року Україна вже вичерпала 6 квот на безмитне ввезення агропродукції до ЄС.

Крім цього, новий транш макрофінансової допомоги від ЄС надійде Україні після скасування мораторію на експорт лісу-кругляка.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Також повідомлялось, що обсяги торгівлі з Росією у 2017 році перевищив обсяги української торгівлі іншими країнами світу.

Пов`язані новини