УКРАЇНА

Обстріл Торецького фенольного заводу: загрози витоку отруйних речовин немає — влада

27 липня, 2018 18:05
УКРАЇНА/Обстріл Торецького фенольного заводу: загрози витоку отруйних речовин немає — влада
Зберегти
Вигляд
На Торецькому фенольному заводі Донецької області внаслідок обстрілу не пошкодилася чаша шламонакопичувача, а відтак немає загрози витоку небезепечних речовин у річку.

На Торецькому фенольному заводі Донецької області внаслідок обстрілу не пошкодилася чаша шламонакопичувача, а відтак немає загрози витоку небезепечних речовин у річку.

Про це повідомляє військово-цивільна адміністрація Торецька.

На заводі планово будуть укріплювати тіло дамби та пристрій для відкачки освітлювальної води.

Влада Торецька закликає мешканців зберігати спокій.

Як повідомив у коментарі Громадському головний інженер фенольного заводу Артем Комаров, після обстрілу фахівці обов’язково повинні провести обстеження для оцінки ризиків витоку хімічно-небезпечних сполук.

Фенольний завод переробляє фенольну, нафталінову та піридинову сировину.

26 липня стало відомо, що в Донецькій області бойовики обстріляли шламонакопичувач Торецького фенольного заводу. Українська сторона центру контролю і координації вогню не виключила, що ймовірне пошкодження чаші шламонакопичувача може призвести до потрапляння отруйної рідини в грунтові води і надалі в річку Кривий Торець, що спричинить масштабну екологічну катастрофу.

Шлам — це відходи продукту, складові пилові і найдрібніші його частини, одержувані у вигляді осаду при промиванні будь-якого рудного матеріалу.

Шламонакопичувачі являють собою відкриті земляні ємності: після накопичення в них певної кількості шламу їх консервують і шлам подають вже в інші накопичувачі. У шламонакопичувач скидається шлам від нейтралізації технологічних стоків.

Раніше повідомлялося, що бойовики не дають гарантій безпеки для ремонту дамби фенольного заводу в Торецьку.

Раніше Громадське провело низку наукових досліджень екологічної ситуації на Донбасі. Як з'ясували журналісти, екологічними біженцями внаслідок затоплених шахт можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ ДОНБАС.

Пов`язані новини