Світ

Обсяги українського експорту до Ізраїлю мають зрости на 10% після підписання угоди про вільну торгівлю

Інтерфакс-Україна
Світ/Обсяги українського експорту до Ізраїлю мають зрости на 10% після підписання угоди про вільну торгівлю
Зберегти
Вигляд
В уряді очікують, що після набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем, обсяги українського експорту до цієї країни зростуть на 10% або на 63,5 мільйона доларів на рік.

«Ми очікуємо, що експорт в Ізраїль зросте щонайменше на 63,5 мільйонів доларів, це більше 10% від експорту у 2017 році. Остаточний результат залежить від динаміки світових цін на ділової активності», — повідомила речниця Міністерства економічного розвитку та торгівлі Роксолана Підласа.

Зокрема, очікується, що України збільшить експорт зернових товарів, а також машинного устаткування та іншого промислового обладнання.

Водночас, в уряді зазначили, що після запровадження зони вільної торгівлі зросте й обсяг імпорту ізраїльської продукції до України. Проте навіть попри це, Україна збереже позитивне сальдо торгівлі з Ізраїлем, отримуючи на 300-400 мільйонів доларів на рік більше від такої торгівлі, ніж витрачаючи на ізраїльські товари.

Нагадаємо, що 21 січня Україна та Ізраїль підписали угоду про створення зони вільної торгівлі.

Нагадаємо, у квітні минулого року делегації України та Ізраїлю попередньо підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі між країнами. У червні глава МЗС Павло Клімкін під час засідання спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі узгодив Угоду про вільну торгівлю.

Переговори щодо ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році, і лише в 2017 році пройшли 11 раундів перемовин. Набрання чинності документа дозволить одразу і без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції та продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року в Україні запрацювала угода про вільну торгівлю з Канадою.

Пов`язані новини