ОБСЄ не збирала особисті дані співробітників, які нібито опинились у розпорядженні ФСБ Росії
Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг повдіомив, що місія не збиралаперсональну та фінансову інформацію про своїх співробітників. Саме такі дані, за даними німецького телеканалу ARD, опинилися у розпорядженні російської розвідки.
Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг повдіомив, що місія не збирала персональну та фінансову інформацію про своїх співробітників. Саме такі дані, за даними німецького телеканалу ARD, опинилися у розпорядженні російської розвідки.
Про це Хуг повідомив у коментарі Громадському.
«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не збирає інформацію про приватне життя її співробітників. Для нас питання приватності та безпеки нашого персоналу є дуже серйозним. Ми також поважаємо основоположні права на приватність наших співробітників і не моніторимо, наглядаємо чи уважно досліджуємо приватне життя наших співробітників», — зазначив він.
При цьому ОБСЄ звернулася до телеканалу за більш детальною інформацією про можливий витік даних співробітників місії, які працюють у зоні бойових дій на Донбасі.
«Ми повідомили журналістів ARD про те, що нам потрібно більше деталей щодо цього випадку. ОБСЄ як організація має в розпорядженні дуже рішучі заходи та процедури для таких ситуацій. І наші системи безпеки, включаючи ті, що пов’язані з інформаційною, постійно перевіряються», — зазначив він.
17 липня стало відомо, що російська розвідка могла отримати внутрішні документи української команди ОБСЄ. За даними ARD, документи російській стороні, імовірно, надав співробітник місії ОБСЄ.
В ОБСЄ повідомили, що проведуть внутрішнє розслідування через можливий витік даних співробітників місії в Україні
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.
СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання — об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Міни є на городах та дорогах, якими діти йдуть до школи — голова місії ОБСЄ на Донбасі
- Поділитися: