Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ підготувало висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ підготувало висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Документ опублікований на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

На думку експертів ОБСЄ, закон відповідає міжнародним стандартам.

«Можна вітати прагнення законодавців збільшити прозорість судової системи, а також сприяти оптимізації судоустрою, забезпечити сталість і єдність судової практики в Україні», — ідеться в повідомленні.

Водночас однією з ключових рекомендацій експертів є перегляд положень про Громадську раду доброчесності.

«Наділення Громадської ради впливом у встановленні відповідності судді або кандидата суддівської посади може мати негативні наслідки для всієї процедури оцінювання суддів / кандидатів на посаду судді. Бажано переглянути додаткові повноваження і, в ідеалі, відмовитися від них», — ідеться у висновку.

У документі зазначається, що не менш важливим є те, щоб процедури, які застосовуються Громадською радою доброчесності, сприяли збереженню конфіденційності результатів її оцінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конкурс до Верховного суду: що не так із переможцями. 

Громадська рада доброчесності сприяє встановленню відповідності судді або кандидата на посаду критеріям професійної етики і доброчесності.

Для цього рада збирає, перевіряє і аналізує інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді), передає інформацію Вищій   кваліфікаційній комісії суддів, а також надає висновок про невідповідність судді критеріям. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: