Спеціалізована антикорупційна прокуратура затвердила та передала до суду обвинувальний акт у так званій «газовій справі» стосовно депутата Олександра Онищенка та його фінансового директора.

За даними САП, обвинувачені проігнорували виклики на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження та не з’явились на виклик для отримання обвинувального акту та додатків до нього, тому ці документи вручили їхнім захисникам.

«У випадку подальшого переховування вказаних осіб від суду, судовий розгляд щодо останніх, на підставі відповідного клопотання прокурора, може здійснюватись за їхньої відсутності в порядку спеціального судового провадження», — зазначили у прокуратурі.

Онищенку інкримінують вчинення злочинів за статтями «створення злочинної організації, «види співучасників», "вчинення злочину групою осіб, «привласнення майна, «фіктивне підприємництво», «підроблення документів», «зловживання повноваженнями» «службове підроблення», "відмивання коштів",«незаконне поводження зі зброєю, а також «незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт».

Онищенко наразі переховується від слідства за кордоном. За даними слідства, суд Іспанії надав доступ на затримання й екстрадицію Онищенка, тому найближчим часом його можуть екстрадувати до України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.

Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.

Поділитись: