ENRU

Обвинуваченим у розстрілах на Майдані екс-беркутівцям продовжили арешт

Святошинський суд продовжив усім 5 екс-беркутівцям в справі про розстріли на Інтититутській 20 лютого 2014 тримання під вартою до 29 вересня.

Адвокати екс-бійців київського полку «Беркут» наполягали, що їхніх підзахисних треба відпустити з-під варти, бо вони « високоморальні люди».

«Я так розумію, що єдина проблема - це їхня доставка на судове засідання, так з цим ж насправді проблем нема, це високоморальні люди», — сказав адвокат обвинувачених Зінченка і Тамтури Ігор Варфоломєєв.

Екс-беркутівець Зінченко сказав, що утримування їх під вартою — це політично мотивована справа.

В свою чергу на запитання кореспондента Громадського, чи продовжують екс-беркутівці голодування в СІЗО обвинувачений екс-заступник київського полку «Беркут» Олег Янішевський сказав «так, що не схоже? То ми пухнемо з голоду, як Савченко».

За інформацією Громадського обвинувачені припинили голодування приблизно через тиждень після його оголошення.

Екс-беркутівці оголосили про голодування 23 червня. 

Нагадаємо, деякі фігуранти справи про розстріл на Майдані втекли до Росії після зміни їм запобіжного заходу.

Деякі з них отримали громадянство в Росії та дозвіл на проживання. А екс-командир київського підрозділу «Беркут» тепер працює в російському ОМОНі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все одно обрав би службу в «Беркуті» — обвинувачений у розстрілах Небесної сотні

Нагадаємо, 16 лютого 2016 року суд об’єднав в одне провадження справи проти п’ятьох колишніх працівників спецпідрозділу МВС України «Беркут» Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янишевського, підозрюваних у вбивстві 48 активістів Євромайдану.

У квітні Святошинський районний суд Києва залишив під вартою п’ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу МВС України «Беркут».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»