Очільник ГУР: Бахмута більше не існує як міста, а мобілізаційні ресурси рф величезні

Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов (ілюстративне фото))
Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов (ілюстративне фото))ГУР МОУ

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов розповів про запаси ракет окупантів, ситуацію в Бахмуті та мобілізацію в росії.

Прогнози на 2023 рік та оцінку ситуації керівник української розвідки висловив під час інтерв’ю в етері телемарафону. Ось основні думки.

На одну ракетну атаку росії потрібно працювати 1,5-2 місяці

«У рф лишилося ракет на два масованих удари по Україні. Вони вже зменшують кількість ракет в одному залпі, щоб тримати бодай якусь імітацію інтенсивності цих ракетних атак. Раніше ракетні атаки була раз на 7 днів, потім раз на 10 днів, а зараз раз на 14-15 днів», — зауважив Буданов.

До березня у рф буде критична ситуація з озброєнням

«Це питання так широко зараз ще не тиражується, але в них уже з’явилися значні проблеми зі звичайними видами озброєння, маються на увазі артилерійські боєприпаси. До березня проблеми з боєприпасами будуть дуже явні», — зазначив Буданов.

Глава ГУР наголосив, що рф не розраховувала на те, що війна триватиме так довго, тому ближче до осені почала скорочувати кількість боєприпасів, яку раніше застосовувала за добу. За його словами, цей показник упав із 60 тисяч боєприпасів на початку повномасштабного вторгнення до 19-20 тисяч зараз.

Виробництво Білорусі теж не здатне забезпечити росію озброєнням.

«Стратегічна авіація росіян стикнулася з проблемою, про яку вони не замислювалися — це вироблення моторесурсу. (...) А промисловість рф не зіставна з промисловістю Радянського Союзу, виробництво літаків стратегічної авіації відсутнє, це все старі літаки», — підкреслив голова ГУР.

Військова ситуація в Бахмуті не катастрофічна

«У принципі воєнна ситуація в Бахмуті не катастрофічна. Моє враження: там катастрофа саме з містом. Я багато разів був у Бахмуті ще до початку війни, у воєнний період із 2014 року. У моєму розумінні це місто більше як місто не існує. Окупанти зруйнували, зробили непридатним для життя ціле місто, чергове місто», — пояснив Буданов.

Водночас, за його словами, поблизу Бахмута росіяни зазнають шалених втрат.

«Ви ж, мабуть, бачили в інтернеті багато роликів: ці поля трупів, коли труп на труп кладуть як мішок із піском. Це реально правда», — додав голова ГУР.

Мобілізаційні ресурси росії величезні

Проте голова розвідки зазначив, що росія має значний мобілізаційний ресурс.

«З березня й до сьогодні в рф триває мобілізація. Чергову велику мобілізацію вони планують оголосити вже на початку січня. Із 5 січня рф планує заборонити виїзд з території країни й території Білорусі чоловікам віком до 55 років. Із Білорусі тому, що великий відтік росіян був саме через білоруські кордони», — додав Буданов.

Понад 70% росіян підтримують цю війну

Буданов пояснив, що в рф протести неможливі, оскільки близько 70% громадян вірять пропаганді та підтримують війну проти України.

«росіяни не хочуть усвідомити, що всі проблеми саме через них. Вони звинувачують у всьому Україну та Захід і щиро вірять, що воюють з НАТО», — зауважив голова ГУР.

Перемога — повернення до кордонів 1991 року

2023 рік може стати для України переможним, вважає керівник розвідки.

«Є певний набір факторів, певні алгоритми, які задіяні вже, і, спираючись на це, я роблю висновки», — пояснив він.

За його словами, для України перемогою буде вихід на кордони 1991 року.