Очільник ВККС Ігнатов подав у відставку. Активісти повʼязують це з «фейковою історією про громадянство рф»

Вища кваліфікаційна комісія суддів України задовольнила заяву голови органу Романа Ігнатова про звільнення з посади члена ВККС за власним бажанням. Громадські організації вважають, що рішення піти у відставку повʼязане із непідтвердженими заявами про нібито російський паспорт посадовця.
Про це повідомила пресслужба ВККС.
«Можу сказати, що жодного впливу під час написання та подання цієї заяви на мене не здійснювалося. Це моє виважене рішення, яке поступово формувалося і 25 березня знайшло свій вихід у написанні заяви», — запевнив Ігнатов на засіданні ВККС 27 березня.
Водночас у «Центрі протидії корупції» переконані, що він «навряд чи залишив би посаду без фейкової історії про російське громадянство». Так вважають і у фундації DE JURE. Там кажуть, що рішення голови ВККС виглядає як «очевидний результат політичного тиску».
Що за історія про громадянство?
У грудні 2023 року Вища кваліфікаційна комісія суддів отримала листа від Служби зовнішньої розвідки, в якому йдеться про те, що Ігнатов має російське громадянство, писало ZN.UA із посиланням на джерела у ВККС та Вищій раді правосуддя.
Тоді у Комісії теж казали, що отримали «відомості від компетентних органів».
В інтервʼю «Судово-юридичній газеті» Ігнатов заперечував заяви про громадянство рф. Як стверджує ЦПК, декілька незалежних джерел також підтвердили відсутність російського паспорта в Ігнатова. Серед них — «Схеми» (проєкт «Радіо Свобода»), які у грудні 2023 року за підсумками редакційної перевірки дійшли висновку, що інформація про громадянство не відповідає дійсності.
Журналісти зазначали, що раніше, під час відбору членів Комісії, знайшли в Ігнатова старий радянський паспорт. Водночас стверджувалося, що він ніколи не отримував громадянство російської федерації.
російський паспорт не знайшла й робоча група, яка складалася із членів ВККС та представників громадськості, зазначали в DE JURE.
ЦПК заявив, що в СЗР служив або ж досі служить Юрій Зонтов — рідний брат ексголови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Стверджується, що саме ВККС має провести оцінювання Вовка і може підготувати висновок про його звільнення.
Окрім того, громадська організація запевняє, що заяву щодо Ігнатова до Служби безпеки України подав народний депутат Максим Бужанський, який виступав проти ліквідації ОАСК та судової реформи за участі міжнародників.
Про ВККС
Вища кваліфікаційна комісія суддів — це орган у системі судоустрою, відповідальний за формування суддівського корпусу, переведення суддів, забезпечення їхнього належного кваліфікаційного рівня.
ВККС і Вища рада правосуддя — органи, відповідальні за кар’єрні питання в судовій гілці влади. ВРП призначає суддів на посади, притягає їх до відповідальності та звільняє, а Вища кваліфікаційна комісія суддів добирає кадри для ВРП та оцінює суддів. Без цього суддю неможливо призначити на посаду.
Посли країн «Великої сімки» наголошували на важливості проведення відбору до ВККС у прозорий і відкритий спосіб.
- Поділитися: