Очільники СБУ та ГУР провели спільну нараду: обіцяють окупантам «нові сюрпризи»

Очільник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) Кирило Буданов та керівник Служби безпеки України Василь Малюк провели спільну робочу нараду. У відомствах обіцяють, що наслідки зустрічі будуть «найкращим свідченням ефективної та злагодженої комунікації».
Про це повідомили пресслужби ГУР та СБУ.
«Чутки про нібито непорозуміння між керівниками ГУР МО України та СБУ — ворожі наративи, які спростовуються щоденною спільною роботою зі знешкодження ворога», — йдеться у повідомленні.
У ГУР додали, що відомства мають спільне бачення щодо заходів з оборони країни, і керівники розвідки та Служби безпеки координують свої дії, разом планують і проводять «найскладніші операції зі знешкодження ворога».
«Головне, що в нас є спільне розуміння цілком конкретних кроків, які наближають перемогу України. Результати взаємодії СБУ та ГУР МО ворог дуже швидко відчує на собі — на окупантів чекають нові сюрпризи», — сказав очільник Служби безпеки України Василь Малюк.
Що передувало?
Очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов в інтерв'ю виданню «Радіо Свобода» 22 січня заявив, що банкіра Дениса Кірєєва 5 березня 2022 року вбили в автівці Служби безпеки України. Він додав, що Кірєєв був штатним співробітником ГУР, і «ніхто не очікував такої реакції» від працівників СБУ щодо співробітника розвідки.
«Я поділяю думку і вірю фактам, що пан Кірєєв був убитий в автівці СБУ, коли вони (співробітники СБУ — ред.) провели захід щодо цієї особи. Цей факт зафіксовано, це є в матеріалах розслідування. Все інше — розслідування веде ДБР. Я не маю права коментувати цю інформацію. Те, що його вбили в цій автівці співробітники — це факт», — заявив Буданов.
Раніше радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що загибель банкіра Дениса Кірєєва пов’язана з поганою координацією українських спецслужб на початку повномасштабного російського вторгнення. Він наголосив, що Кірєєв не був російським агентом.
Що відомо про Кірєєва?
The Wall Street Journal з’ясувало, що Кірєєв мав зв’язки у російському й українському бізнесі та фінансовій сфері. За даними WSJ, у 2021 році ці зв'язки зацікавили Буданова. Навесні того року, коли росія почала скупчувати війська на кордоні з Україною, Буданов запропонував Кірєєву співпрацювати з українською розвідкою.
Він закликав банкіра використати свої зв'язки, щоб проникнути в російську воєнну розвідку. «У нього було необхідне коло знайомств. Через нього проводилися фінансові операції. Тому він спілкувався з усіма, зокрема з дуже впливовими людьми», — сказав журналістам Буданов.
Як пише WSJ, Кірєєв погодився співпрацювати. Тож команда служби безпеки відвозила Кірєєва до Харкова, а звідти банкір разом з іще одним розвідником їхав до росії. Через декілька днів Кірєєв повертався та звітував перед Будановим, за словами джерел у розвідці.
Кірєєв дізнався зі своїх джерел, що москва готується до вторгнення, і сказав про це Буданову. А 23 лютого Кірєєв передав Буданову свіжі дані: президент росії володимир путін зранку віддав наказ про вторгнення.
На початку повномасштабної війни Кірєєв брав участь у переговорах із російською стороною. Як пише WSJ, банкір погодився взяти участь у переговорах попри те, що це було ризиково, адже певний час він підтримував зв'язки і в Україні, і в росії.
Українські медіа з посиланням на джерела на початку березня 2022-го повідомляли, що Кірєєва під час затримання застрелила СБУ. Його нібито підозрювали у державній зраді. Але офіційного підтвердження цьому не було.
Згодом Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про трьох розвідників, які загинули під час виконання спеціальних завдань, захищаючи Україну. Серед них ㅡ Денис Кірєєв.
- Поділитися: