УКРАЇНА

Очільниця МОЗ розповіла, як лікуватися від хвороби Лайма, яку переносять кліщі

22 липня, 2018 16:18
УКРАЇНА/Очільниця МОЗ розповіла, як лікуватися від хвороби Лайма, яку переносять кліщі
Зберегти
Вигляд
Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як уберегтися від зараження після укусу кліща та що робити при перших симптомах хвороби Лайма, яку комахи переносять.

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як уберегтися від зараження після укусу кліща та що робити при перших симптомах хвороби Лайма, яку комахи переносять.

Про це вона написала у Facebook.

Супрун рекомендує для захисту від кліщів обирати правильний одяг та уважно ставитися до будь-яких комах на тілі, одязі чи інших предметах.

Кліщі можуть переносити збудники хвороби Лайма. Процес зараження хворобою Лайма при укусі кліща триває від 24 до 36-48 годин. Проте інкубаційний період хвороби може тривати і набагато довше.

Супрун рекомендує після прогулянки протягом кількох днів ретельно оглядати себе та дітей, особливо ділянки тіла, які вкриті волоссям. Характерна ознака хвороби — це почервоніння колами, яке «нагадує стрілецьку мішень».

«Таке почервоніння шкіри є найбільш типовим симптомом (в 70-80% випадків), проте воно з‘являється не у всіх. Тому дуже важливо звертати увагу на прояв інших симптомів…. підвищення температури тіла, озноб, біль без явної причини, а також набряк лімфатичних вузлів чи суглобів», — написала очільниця МОЗ.

Наявність цих симптомів є 100% імовірністю зараження хворобою Лайма, однак для впевненості необхідно звернутися до лікаря та пройти спеціальне обстеження.

Супрун наголосила, що ця хвороба небезпечна тим, що після лікування у людини може розвинутись пост-лікувальний синдром. Під час такого синдрому зазвичай розвиваються хронічні симптоми, наприклад постійна втома, біль або набряк суглобів.

Раніше Супрун розповіла про найпоширеніші міфи щодо високого артеріального тиску. Також вона розповіла, що морозиво можна їсти при хворому горлі.

Очільниця МОЗ пояснила, чому не можна використовувати сметану після сонячних опіків.

Супрун розповіла про негативні ефекти від надмірного користування ґаджетами та як зменшити цей час.

Очільниця МОЗ повідомила, що одягати бахіли у лікарнях та інших медичних закладах не обов'язково.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Супрун скасовує бахіли і флюорографію і що про це думають лікарі

Крім того, Уляна Супрун пояснила, чому не можна «вправляти диски» у хребті.

Пов`язані новини