Директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд
Фото:

Олександр Ройтбурд/Facebook

Одеська обласна рада проголосувала за дострокове розірвання контракту з директором Одеського художнього музею Олександром Ройтбурдом. Художник оскаржуватиме рішення у суді.

У коментарі Громадському Ройтбурд розповів, що на засідання Одеської облради його не запросили.

Як повідомляє місцеве видання «Вікна-Одеса», питання про звільнення винесли на порядок денний за ініціативою депутата Олексія Кобильникова. Він поскаржився, що Ройтбурд ігнорує запити щодо фінансової діяльності музею та ставиться до депутатського корпусу «без належної поваги». Зі свого боку художник пояснив Громадському, що він дійсно поважає далеко не всіх депутатів міської ради.

У підсумку за звільнення директора Одеського художнього музею проголосували 53 депутати, проти — троє, зокрема в.о. голови ОДА Світлана Шаталова.

«Ваша наполегливість не має меж, ваші «договорняки» суперечать здоровому глузду і логіці. За Ройтбурда колекція музею збільшилась на 49 об'єктів, проведено ремонт, причому за рахунок меценатів», – цитує Шаталову Думская.

Депутат від «Європейської солідарності» Юрій Басюк додав, що за Ройтбурда зросли надходження від продажу квитків і створено клуб меценатів, за участь в якому потрібно заплатити 30 тисяч гривень на розвиток музею. Зараз у цьому клубі 50 людей, зазначив Басюк.

Також за Ройтбурда вступився заступник голови ОДА Віталій Свичинський. Він заявив, що суспільство не пробачить депутатам цього звільнення, пише «Вікна-Одеса».

«Я оскаржуватиму це незаконне рішення у суді», — зазначив у коментарі Громадському Олександр Ройтбурд.

Тим часом, як повідомляють «Вікна-Одеса», колектив Одеського художнього музею надіслав до обладміністрації листа з проханням не звільняти Ройтбурда. Працівники стверджують, що за перший неповний рік його роботи музей заробив понад 2,8 мільйона гривень, водночас у 2017 році, до обіймання Ройтбурдом посади, доходи складали 740 тисяч гривень.

Нагадаємо, 19 березня 2018 року голова Одеської обласної адміністрації Максим Степанов підписав контракт із переможцем конкурсу на посаду директора Одеського художнього музею художником Олександром Ройтбурдом.

Поділитись: