Один із найпопулярніших роликів YouTube продадуть на NFT-аукціоні. Через це його більше не буде у вільному доступі

Британець Говард Дейвіс—Карр виставив на NFT—аукціон своє відео «Charlie bit my finger — again !», оприлюднене у 2007 році. Воно стало одним із найпопулярніших на YouTube, зібравши понад 880 мільйонів переглядів. Після продажу відео зникне з вільного доступу.

Про це йдеться в YouTube-описі відео.

У ролику, який триває менш ніж хвилина, зображено двох маленьких хлопців — Чарлі та Гаррі. Менший (Чарлі) кілька разів кусає палець Гаррі — останній скаржиться на це на камеру, але продовжує дозволяти братові це робити.

Свого часу відео стало вірусним і найбільш популярним за історію платформи. Дейвіс-Карр стверджує, що воно досі має найбільше переглядів, якщо не враховувати комерційні чи музичні ролики.

За словами власника YouTube-каналу з відео, продати його як NFT він вирішив після того, як платформа проігнорувала його прохання допомогти «розкрутити» канал до рівня, на якому він був років із десять тому.

«Я намагався повернути рівень залученості [на каналі] до попередніх рівнів, але ніхто з YouTube не захотів зі мною розмовляти. Ми допомогли YouTube вирости і ще від початку підтримали платформу», — пояснює Дейвіс-Карр.

NFT-аукціон завершиться опівночі 23 травня (17:00 за Києвом) — на 14-ту річницю публікації ролика. Після чого права на нього перейдуть тому, хто запропонував найбільшу ціну, а сам він зникне з YouTube. Переможцю також запропонують створити нову версію відео із уже дорослими Чарлі та Гаррі.

NFT — це своєрідний цифровий актив, що дозволяє придбати товар, який існує тільки в цифровому вигляді. Кожен такий токен унікальний, не залежить від вартості інших та підтверджує оригінальність «товару».

Токени NFT набули популярності у 2021 році. У лютому продали гіфку Nyan Cat за 590 тисяч доларів, а співачка Grimes продала колекцію цифрового мистецтва за шість мільйонів доларів.

NFT-токен можна порівняти з творами живопису (до речі, сучасні витвори мистецтва також продають у вигляді токенів): одні з них можуть бути оригінальними, а інші — лише копією. За допомогою блокчейну відстежується, хто має право власності на файл.