Хасидам, які порушили правила перебування на території України, заборонять в'їзд на 5 років та примусово повернуть до країн походження.

Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

У понеділок, 21 вересня, прикордонники виявили неподалік держкордону мікроавтобус, у якому були 11 іноземців. Вони стверджували, що не мають при собі документів.

Водночас правоохоронці їхні паспорти знайшли: десятьох громадян Ізраїлю та одного громадянина Франції. Всі вони поверталися з Умані, де святкували юдейський Новий рік Рош га-Шана.

Прикордонники наголосили, що, оскільки хасиди порушили правила перебування в Україні, їм заборонять в'їзд терміном на 5 років та примусово повернуть до країн походження.

Не всі потрапили в Україну

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана.

Попри заборону паломники намагалися потрапити в Україну через кордон із Білоруссю. Через це Україна закрила пункт пропуску «Нові Яриловичі», що на Чернігівщині. 19 вересня українські прикордонники повідомили, що хасиди остаточно покинули кордон, де пробули майже тиждень.

Частині паломників вдалося потрапити в Умань. Для в'їзду в місто вони мають здати обов'язковий тест на коронавірус. За даними Держпродспоживслужби в Черкаській області, COVID-19 виявили загалом у десяти хасидів в Умані.

Що таке Рош га-Шана і чому хасиди їдуть в Умань?

Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем, цьогоріч він припадає на 18-20 вересня.

Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них.

Поділитись: