Фото:

Державна прикордонна служба України

Близько тисячі хасидів остаточно покинули територію кордону між Україною та Білоруссю, де вони перебували з початку тижня. Із білоруської території паломники розраховували потрапити в Умань на святкування іудейського Нового року — Рош га-Шана.

За словами голови Державної прикордонної служби Сергія Дейнека, хасиди «чітко знали» про заборону в’їзду до України через пандемію коронавірусу, яку уряд запровадив 28 серпня.

«На жаль, вони (хасиди — ред.) не дослухалися до закликів України утриматися цьогоріч від поїздки. Нам прикро, що довірившись незрозумілим обіцянкам, до яких у розмовах апелювали паломники, вони створили собі ілюзію можливості в’їзду в Україну», — зазначив він.

Міністерство внутрішніх справ, своєю чергою, повідомило про перевірку законності перебування паломників уже в Умані. Як повідомляє МВС, у прикордонників є припущення, що деякі хасиди могли в’їхати в Україну за підробними документами.

«Правоохоронці вже викрили певну кількість людей, які не дотрималися умов в’їзду і знехтували законодавством України. Цих людей буде відправлено за межі України з забороною в’їзду щонайменше на 3 роки», — йдеться в повідомленні МВС.

Фото:

Державна прикордонна служба України

Що з хасидами?

27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана.

Попри заборону паломники намагаються потрапити в Україну через кордон з Білоруссю. Міністерство закордонних справ України вже звернулося до Білорусі з проханням не оформлювати на виїзд в Україну громадян, на яких діють обмеження, та закрило пункт пропуску «Нові Яриловичі», що на Чернігівщині.

Частині паломників все-таки вдалося потрапити в Умань. Для в'їзду в місто вони мають здати обов'язковий тест на коронавірус. За даними Держпродспоживслужби в Черкаській області, COVID-19 виявили загалом у десяти хасидів в Умані.

Що таке Рош Га-Шана і чому хасиди їдуть в Умань?

Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем, цьогоріч він припадає на 18-20 вересня.

Хасиди вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть юдейський Рош га-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них.

Поділитись: