Одного з 15 гірників, які страйкують під землею на Луганщині з вимогою виплатити зарплатню, забрали в лікарню. Замість нього страйкуватиме інший гірник, який вирішив не повертися на поверхню зі своєї зміни.

Про це Громадському повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Він зазначив, що 25-річного гірника Саматея Віктора забрала швидка — у нього кашель та високий тиск. Михайло Волинець припустив, що в хлопця може бути бронхіт.

Лікар, який оглядав чоловіків-страйкувальників зранку, запитав, чому Віктор Саматей не зізнався про погане самопочуття під час огляду.

Натомість гірки відповіли, що — «ніхто з них признаватися не буде». Також Волинець зазначив, що замість Саматея страйкуватиме інший шахтар — «про це ще не знає адміністрація».

Голова профспілки пояснив такий вчинок «відчуттям солідарності».

Нагадаємо, на шахті імені Капустіна на Луганщині 15 шахтарів 11-й день (станом на 29 жовтня) страйкують на глибині 600 метрів з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова 23 жовтня звернулася до очільника Міненерго Ігоря Насалика з вимогою термінового погашення заборгованості по зарплатні шахтарів.

Нагадаємо, в липні Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень. Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

Поділитись: