В Україні почали замовляти карти, які можна використати для обстрілів. Людей просять не працювати з такими замовниками

З 2 березня українські волонтери почали отримувати замовлення топографічних карт, які можна використати для організації артилерійських обстрілів. Схоже, що це справа рук окупантів.

Про це повідомив волонтер Роман Донік, який займається забезпеченням українських військових.

Так, волонтери почали стикатися із «замовленням для ЗСУ» топографічних карт. Донік каже, що отримав таку інформацію щонайменше з п'яти джерел.

За його словами, спершу замовляли люди з чистою російською, які не знають місцевість. Проте востаннє замовник уже знав українську мову й місцевість із назвами населених пунктів.

«Але топографія військова. Сітка під роботу артилерії. Зараз найбільше їх цікавлять карти району П'ятихаток та Черкаської Лозової. В PDF», — пояснив Донік.

Він зазначив, що волонтери наразі не мають змоги гаяти час на вилов одного замовника, оскільки тим часом інші замовники отримають більше шансів знайти виконавців. Тому Донік закликає розголошувати цю інформацію, щоб окупанти не отримали карти для обстрілів.

«ЗСУ не замовляють в екстреному порядку топографічні карти місцевості там, де ведуться локальні бойові дії. Це ворог. Просто треба знати. Карти замовляє ворог», — написав Донік.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

Окупаційні російські війська станом на 3 березня втратили на війні проти України вже приблизно 9 тисяч своїх військових. Втрати окупантів у техніці: танків — 217; бойових броньованих машин — 900; артилерійських систем — 90; РСЗВ — 42; засобів ППО — 11.