Окупанти пробують відновити водопостачання у Маріуполі. Але це може обернутися екологічною катастрофою — міськрада
російські окупанти пробують відновити водопостачання в Маріуполі, але без повноцінної системи водовідведення та очистки стоків воно не може нормально працювати. Міська влада застерігає, що це призведе до масового виливу каналізаційних вод на вулиці міста та спричинить зростання інфекційних захворювань.
Про це повідомляє Маріупольська міськрада.
Дії російських окупантів та їхніх посібників міськрада називає «хаотичними та вкрай непрофесійними». Наразі у місті, де все ще залишаються понад 100 тисяч людей, затоплені або зруйновані усі 22 помпові станції, понад 50% мережі водопостачання пошкоджено. Окрім того, у місті немає електропостачання, яке потрібно для того, щоб качати воду мережею.
«Але головна проблема — це відсутність системи очистки стоків та водовідведення, яка б працювала. Якщо навіть окупанти якось пустять воду, то це одразу призведе до стрімкого спалахування інфекційних захворювань. Враховуючи відсутність нормальної медичної допомоги, за оцінкою лікарів, кількість смертей серед маріупольців буде зростати щодня та вже до кінця року може сягнути 10 тисяч», — зазначають у міськраді.
За попередніми даними, повноцінне відновлення водопостачання в Маріуполі може зайняти більше як рік. А вартість відновлення сягне щонайменше 700 мільйонів доларів.
Напередодні менеджерка ВООЗ з питань інцидентів в Україні Доріт Ніцан попередила, що у місті можливе поширення багатьох хвороб, зокрема холери. Для того, щоб запобігти цьому, ВООЗ готує вакцини та співпрацює з неурядовими організаціями, які можуть їздити до міста та підтримувати людей.
«Окуповані території, а особливо Маріуполь, де лише частково відновлено водопостачання, у небезпеці. Ми отримуємо інформацію від неурядових організацій, що у Маріуполі каналізаційні води змішуються з питною водою», — сказала вона.
Що відбувається у Маріуполі?
Місто опинилось у блокаді російських військ і фактично було знищене. Повністю зруйновані будинки 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо. За попередніми оцінками, у Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів. Частину мешканців примусово вивезли на територію невизнаної «ДНР» чи до росії.
За даними омбудсменки Людмили Денісової, тисячі маріупольців, які залишились у тимчасово окупованому місті, потерпають від голоду.
1 травня за підтримки ООН розпочалася евакуація мирних жителів, які переховувалися на території заблокованого російськими окупантами заводу «Азовсталь». А 16 травня розпочалася операція з порятунку захисників Маріуполя, які тримали оборону на «Азовсталі».
Попри тисячі загиблих та зруйноване місто, російські пропагандисти та навіть ватажки самопроголошених «республік» на Донбасі приїжджають до міста для створення картинки, що «життя в місті повертається». На 9 травня окупанти навіть влаштували у місті «святкування», заманюючи людей обіцянками про польову кухню.
- Поділитися: