Олігарх Ахметов заявив, що виходить з медіабізнесу (ОНОВЛЕНО)
Олігарх Рінат Ахметов заявив, що відмовляється від ліцензій на мовлення своїх медіакомпаній, зокрема телеканалів «Україна» та «Україна 24», на користь держави.
Про це йдеться в заяві System Capital Management, яка належить Ахметову.
«Цього тижня "Медіа Група Україна" відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів та від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ», — зазначив бізнесмен.
Таке рішення Ахметов пояснює набранням чинності закону про олігархів, хоча себе він олігархом не визнає.
«Короткий шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, і російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії SCM продати медіабізнес на ринкових умовах», — йдеться у заяві.
За словами Ахметова, загальний обсяг інвестицій, які вклали у медіахолдинг, — понад 1,5 мільярда доларів. Загалом у медіахолдингу працюють 4000 людей.
Зазначимо, що до «Медіа Групи Україна» входять понад 10 телеканалів та онлайн-видань: телеканали «Україна», «Україна 24», «НЛО TV», «Індиго TV», «Футбол 1/2/3», «34 телеканал» (регіональний), оператор супутникового мовлення Xtra TV, платформа OLL.TV, агенція «Медіа Партнерство Баінг», сайт «Сегодня», кросплатформний проєкт Vogue.UA.
Оновлено. У попередній версії новини йшлося, що Ахметов передає державі свій медіабізнес, однак в SCM зазначили, що передають державі лише ліцензії на мовлення своїх медіакомпаній.
Яка реакція?
Міністр культури України Олександр Ткаченко в етері українських телеканалів назвав рішення Ахметова «прецедентом».
«Єдине, що я можу сказати на цей момент, — це серйозна новина. Тому що "Медіа Група Україна" — одна з чотирьох найбільших приватних медіагруп. Це не може не позначитися на ринку. Бо ринок і так на сьогодні дуже просів через війну. Дізнаємось більше інформації — тоді зможемо коментувати детальніше», — сказав він.
Водночас медіаюрист Роман Головенко зазначив, що ліцензію не можна просто так віддати державі. Її можна здати, але тоді радіочастоти просто будуть заново виставлені на конкурс, і що буде з редакціями медіа Ахметова — незрозуміло.
«Тому ця заява виглядає радше як наїзд на антиолігархічний закон. Не виключено, що це може бути привід, а не справжня причина заяви», — вважає Головенко.
Що передбачає закон про олігархів, який згадали у заяві?
Він набув чинності 7 листопада 2021 року. Закон діятиме упродовж 10 років із 7 травня 2022 року. З цього часу олігархами в Україні вважаються громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом із таких ознак:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року підтримує або посилює це становище;
- має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (зараз це 2 мільярди 270 мільйонів гривень, або трохи більше ніж 83 мільйони доларів).
Вносити людей до реєстру олігархів та виключати їх із нього буде Рада національної безпеки та оборони.
- Поділитися: