Олімпійський комітет представив спортсменів, які нестимуть прапор України у Токіо. Вперше в історії їх буде двоє
Національний олімпійський комітет (НОК) України представив спортсменів, які нестимуть прапор України на відкритті Олімпійських ігор—2020 у Токіо. Прапороносцями стали олімпійська чемпіонка з кульової стрільби Олена Костевич та чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин.
Про це повідомила пресслужба НОК.
Вперше в історії проведення Олімпіади країни-учасниці матимуть одразу два прапороносці ㅡ жінку та чоловіка. Як зазначають у НОК, це пов'язано з позицією Міжнародного Олімпійського Комітету щодо відстоювання принципів гендерної рівності.
Також Олімпійські ігри-2020 стануть першими з рівною гендерною ознакою: майже 49% учасників змагань складають жінки.
У комітеті також додали, що прапор України нестимуть найдосвідченіші спортсмени української команди.
Олена Костевич ㅡ олімпійська чемпіонка 2004 року та дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор-2012 з кульової стрільби ㅡ братиме участь в Олімпіаді вже вп'яте. Вона також є найдосвідченішою українською стрільчинею у складі Олімпійської збірної.
«Ці Ігри вже п'яті в моїй кар'єрі. Якщо відверто, то я завжди мріяла виконати цю почесну місію. На відкритті Олімпіади в Токіо серед прапороносців інших країн буде багато титулованих та досвідчених представників кульової й стендової стрільби. Мені приємно бути в їх рядах», ㅡ каже Костевич.

Інший прапороносець від України ㅡ Богдан Нікішин ㅡ є чемпіоном світу та багаторазовим призером чемпіонатів світу та Європи з фехтування на шпагах. На Літніх Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро він посів 4 місце. Окрім того, Нікішин є найстаршим спортсменом у складі збірної України на Олімпійських іграх в Токіо. Це вже четверта Олімпіада у кар'єрі спортсмена.
«Для мене велика честь нести прапор України. Дуже вдячний спортсменам-колегам за довіру та повагу. Маю позитивне ставлення до того, що буде два прапороносці. Це прекрасна ініціатива й буде здорово, якщо це стане доброю традицією», ㅡ сказав він.
Хто обирав прапороносців?
Як зазначили у НОК, рішення щодо того, хто буде нести прапор, ухвалили під час загальнокомандних зборів серед наразі присутніх у Японії спортсменів Олімпійської збірної України.
Відповідно до нових протоколів, розроблених Оргкомітетом Ігор у Токіо, спортсмени можуть прибути в олімпійське селище не раніше ніж за 5 днів до початку своїх змагань й від'їхати протягом 2 діб після завершення виступів.
Так, у день відкриття Олімпіади у Токіо, до Японії ще прибуватиме низка українських спортсменів: представники академічного веслування, велоспорту, бадмінтону, боксу, гімнастики спортивної, кінного спорту, легкої атлетики, настільного тенісу, стрільби кульової, стрільби з лука, стрільби стендової, стрибків у воду, тенісу, тріатлону, фехтування.
Літня Олімпіада має відбутися в Токіо з 23 липня до 9 серпня 2021 року. Олімпійські ігри мали відбутися в Токіо ще у 2020 році, але тоді через пандемію коронавірусу змагання перенесли на рік.
Попри те, що влада налаштована провести Олімпіаду, населення Японії та лікарі виступають проти Ігор. Одне з останніх опитувань Kyodo News показало: 86% японців бояться, що проведення Олімпійських ігор у країні негативно вплине на ситуацію з коронавірусом.
- Поділитися: