Олімпійський комітет Японії, відповідальний за організацію найближчої літньої Олімпіади-2020, вперше допустив можливість перенесення змагань через пандемію коронавірусу SARS-CoV-2. Раніше організація зобов’язалася ухвалити відповідне рішення протягом чотирьох тижнів.

Як передає The Guardian, про це глава японського Олімпійського комітету Ясухіро Ямашіта заявив на пресконференції в понеділок, 23 березня.

«Під кутом зору безпеки спортсменів та спортсменок, ми дійшли того етапу, коли не можемо не розглянути й такий варіант, як перенесення (Олімпійських ігор — ред.)», — цитує Ямашіту видання.

Він, утім, додав, що задовге перенесення Олімпійських ігор невигідне й самим учасникам змагань: приміром, їм доведеться знову брати участь у кваліфікаційних змаганнях.

Напередодні, 22 березня, Міжнародний олімпійський комітет схвалив можливе відтермінування Олімпіади-2020, давши місцевому комітету чотири тижні для розгляду цього питання. Перенести Олімпіаду можуть на кілька місяців чи, найімовірніше, на рік.

Раніше про відмову від участі в літніх Олімпійських іграх-2020 у Токіо через поширення коронавірусу SARS-CoV-2 заявили збірні Канади та Австралії. Національний олімпійський комітет Канади також закликав МОК і ВООЗ перенести ігри на літо 2021 року.

Зазначимо, що ще раніше Міжнародний олімпійський комітет виключив можливість проведення Олімпійських ігор-2020 у Токіо без глядачів, оскільки, на його думку, це суперечитиме самій суті олімпійських змагань, покликаних збирати людей разом.

Літні Олімпійські ігри повинні відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня.

Станом на ранок 23 березня у світі офіційно зареєстровано 339 259 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 14 706 смертей та 98 834 випадки, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: