Американський кінорежисер, сценарист Олівер Стоун у кадрі з пропагандистського документального фільму «Інтерв'ю з Путіним»
Фото:

SHOWTIME

Громадянська війна, українська криза і Віктор Медведчук як «лідер опозиції». Олівер Стоун презентує новий фільм про Україну Revealing Ukraine. На італійському кінофестивалі відбудеться прем’єра фільму про події в Україні з Медведчуком та Путіним у головних ролях. Вишенькою на торті стане Оксана Марченко, як дружина «лідера опозиції».

На острові Сицилія (Італія) в місті Таорміна відбувається 65-й кінофестиваль Taormina Film Fest. У перший тиждень липня територія амфітеатру перетворюється на локацію одного з найстаріших кінофестивалів. 

Серед присутніх зірок цього року Ніколь Кідман, Ольга Куриленко, Джастін Гофман, Олівер Стоун та новоспечені актори Віктор Медведчук з дружиною Оксаною Марченко.

Прем’єра кінострічки Revealing Ukraine («Відкриваючи Україну») від Олівера Стоуна та Ігоря Лопатьонка відбудеться 4 липня. 

Картина розповідає про політичну кризу в Україні після Майдану, про війну на Донбасі та про зв’язок з російським втручанням у вибори в США в 2016 році. 

В основі фільму — інтерв’ю з кумом Путіна Віктором Медведчуком та його дружиною Оксаною Марченко. Розмірковує про ситуацію в Україні і сам президент РФ Володимир Путін.

Що за фільм?

Фільм «Відкриваючи Україну» (Revealing Ukraine) — своєрідне продовження скандальної проросійської стрічки Олівера Стоуна та Ігоря Лопатьонка «Україна у вогні», яка вийшла у 2016 році.

Кінострічка — суб’єктивна оцінка подіям Революції Гідності, головними «оповідачами» стали президент РФ Володимир Путін та колишні представники влади України Віктор Янукович та Віталій Захарченко. Прем’єра фільму «Ukraine on Fire» також відбулася на кінофестивалі у Таорміні. Стрічка побила рекорди переглядів на російському телеканалі РЕН ТВ. 

Цьогорічна новинка від тих самих режисерів ー фільм «Відкриваючи Україну».

«Чому на Сході України, на Донбасі, ще вирує громадянська війна?..

«Відкриваючи Україну» Ігоря Лопатьонка продовжує розслідування поточної української кризи... Він аналізує нинішню політичну сцену та її небезпечний потенціал для світу. У фільмі головний оратор — український політик, лідер опозиції Віктор Медведчук. Інтерв’ю бере відомий кінорежисер Олівер Стоун...», сказано в описі під офіційним трейлером на YouTube.

Сам Олівер Стоун неодноразово з’являється у документалці в ролі інтерв'юера.

Віктор Медведчук з дружиною Оксаною Марченко на відкритті кінофестивалю в італійському місті Таорміні, 30 червня 2019 року

Хто такий Олівер Стоун?

Олівер Стоун ー культовий американський кінорежисер, відомий своїми фільмами «The Doors», «Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі», «Природжені вбивці» та трилогією про війну у В'єтнамі.

Він також продюсував дві кінострічки про Україну. Добираючи експертний та акторський склад, Стоун не прагнув дотримуватися балансу думок. Його улюблений персонаж для експертного інтерв’ю — Володимир Путін. 

В 2017 році він навіть випустив серіал під назвою «Путін».

«Зараз я якраз їду на Сицилію на кінофестиваль в Таорміну, де очолюватиму журі. Я так само вперше представлю наш новий документальний фільм Revealing Ukraine режисера Ігоря Лопатьонка», написав Стоун у Facebook.

Олівер Стоун підтримує російську версію про події в Україні 2014 року, а Революцію Гідності зображує як «змову ЦРУ». Американські агенти з ЦРУ, дисидент Янукович та армія нацистів ー так бачить Україну Олівер Стоун.

Україна, на думку Олівера Стоуна, була однією з головних цілей ЦРУ з самого початку «холодної війни». В інтерв'ю програмі «Недільний час» Першого каналу російського телебачення він цілком серйозно розповідав про те, що з 1949 року США скидали над Україною з парашутом «українських дисидентів», щоб вони діяли проти Радянського Союзу.

Revealing Ukraine ー друга стрічка у співавторстві з українським емігрантом, режисером Ігорем Лопатьонком про політичні та історичні події в Україні.

Американський кінорежисер Олівер Стоун (в центрі) у кадрі з пропагандистського документального фільму «Інтерв'ю з Путіним»
Фото:

SHOWTIME

Хто такий Ігор Лопатьонок?

Режисер українського походження, з 2008 року живе у США. За період своєї кар’єри у кіно став відомим саме завдяки провокативній стрічці «Україна у вогні». Проте «став відомим» надто гучно звучить. Обидві стрічки пов’язують із Олівером Стоуном, а Ігор Лопатенок залишається в тіні свого оскароносного колеги, хоч і виконував роль режисера.

«Запрошую всіх моїх друзів протистояти суворим українським радикалам, які коментують наш трейлер (фільму Revealing Ukraine, — ред.) на YouTube! Давайте змусимо їх шкодувати про все, що вони зробили Україні!», — просить Ігор на своїй сторінці у Фейсбук

Водночас кількість переглядів трейлеру, який викладено в мережу ще 14 червня, сягає більше 56 тисяч, а кількість підписників на офіційному каналі Igor Lopatonok — 573 людини.

Що це за фестиваль?

Прем’єра фільму «Розкриваючи Україну» відбудеться 4 липня на 65-му європейському міжнародному кінофестиваль Taormina Film Fest. Його не зустрінеш у переліку найпрестижніших світових кінофестивалів, проте він — один із найстаріших. 

Програма фестивалю орієнтується на європейську публіку, зокрема на місцевих жителів Італії. Всі фільми мусять мати італійські субтитри. Головні заходи відбуваються в місті Таорміна у давньогрецькому амфітеатрі, якому більше двох тисяч років. Віктор Медведчук та Оксана Марченко вже на Сицилії — позують перед фотокамерами та очікують на прем'єру.

Авторка: Аліна Шеремета
Поділитись: