Світ / Сусідні країни

Омбудсмен Денісова: сім моряків повернулися в Україну, але це не був обмін

Людмила Денісова
Світ/Сусідні країни/Омбудсмен Денісова: сім моряків повернулися в Україну, але це не був обмін
Зберегти
Вигляд
Українська омбудсмен Людмила Денісова підтвердила, що семеро українських моряків повернулися в Україну.

Денісова зазначила, що йдеться про 3 членів екіпажу судна «ЯМК-0041» Сергія Калиниченка, Олега Блока та Руслана Скрипника та 4 членів екіпажу судна «ЯОД 21-05» Олександра Лисенюка, Геннадія Онгурова, Олега Іващенка та В’ячеслава Івасенка.

Омбудсмен зазначила, що це не був обмін з Росією, бо моряків судна «Норд» (які повернулися в анексований Росією Крим), не утримували в Україні — «вони вільно пересувалися».

Над поверненням моряків працювали з травня, зазначила Денісова.

«У них відібрали паспорти, що унеможливлювало повернення українців додому.У середині жовтня я вчергове обґрунтувала законні вимоги повернути в Україну незаконно утримуваних рибалок та звернулася до Федеральної служби безпеки», — написала Денісова.

Раніше у службі уповноваженої з прав людини Росії Тетяни Москалькової заявили, що обміняли сімох українських моряків судна «ЯМК-0041» на моряків кримського судна «Норд», який плив під прапором РФ.

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Зазначимо, що Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

Більше про:
# моряки
# обмін
Пов`язані новини