У службі уповноваженої з прав людини Росії Тетяни Москалькової заявили, що обміняли сімох українських моряків судна «ЯМК-0041» на моряків кримського судна «Норд», який плив під прапором РФ.

«Семеро «російських» моряків судна «Норд» сьогодні обміняли на сімох українських моряків судна «ЯМК-0041», — передає ТАСС повідомлення прес-служби Москалькової.

Вказують, що моряки «Норду» уже в анексованому Росією Криму.

У Москалькової зазначили, що капітан судна «Норд» Володимир Горбенко залишився в Україні, проте омбудсмен буде «добиватися» його повернення. Проти Горбенка в Україні порушили кримінальну справу.

Водночас уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що обміну не було, проте підтвердила, що українські моряки повернулися додому, а моряки з судна «Норд» виїхали до анексованого Криму.

Російська омбудсмен на своїй сторінці в Instagram зазначила, що обмін відбувся 30 жовтня.

«Сьогодні відбулася довгоочікувана подія: сім моряків «російського» судна «Норд» повернулися нарешті на рідну землю, у російський Крим (анексований Росією Крим — ред.) до своїх сімей, рідних та близьких. Сім українських моряків також повернулися до себе на батьківщину», — написала Москалькова.

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу «Норда» залишили Україну з підробленими паспортами РФ. Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям-членам суднокоманди «Норд»

У червні повідомлялось, що суд зняв заборону на відвідування Криму для капітана судна «Норд».

Пізніше у прокуратурі Криму заявили, що члени екіпажу керченського судна «Норд» можуть безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки є лише свідками у справі капітана судна.

Також прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо капітану судна «Норд».

Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що екіпаж судна «Норд» не нестиме адміністративної відповідальності за незаконний перетин кордону України, оскільки збіг термін розгляду справи в суді.

Зазначимо, що Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

Поділитись: