УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова закликала Росію звільнити політв'язня Клиха

21 травня, 2018 19:27
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова закликала Росію звільнити політв'язня Клиха
Зберегти
Вигляд
Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова закликала російську омбудсменку Тетяну Москалькову надати медичне обстеження українському політв'язню Станіславу Клиху та посприяти його звільненню.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова закликала російську омбудсменку Тетяну Москалькову надати медичне обстеження українському політв'язню Станіславу Клиху та посприяти його звільненню.

Про це повідомляє офіс Уповноваженої з прав людини в Україні.

За даними української омбудсменки, стан фізичного та психічного здоров’я Клиха «критично погіршується».

Тому Денісова звернулась до омбудсменки Росії Тетяни Москалькової з проханням посприяти проведенню незалежного медичного огляду Клиха українськими чи іноземними лікарями. Також вона закликала звільнити політв'язня «з гуманітарних підстав».

Нагадаємо, 15 травня про погіршення стану здоров'я політв'язня Станіслава Клиха заявила перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

15 квітня Клих заявив, що відмовляється від їжі та вимагає переведення з Верхньоуральської колонії через погані умови утримання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Смерть стає бажаною»: український політв'язень Клих написав листа журналістам

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 8 вересня стало відомо, що Клиха повернули з психлікарні до колонії.

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

Пов`язані новини