УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова зустрілася в Лук’янівському СІЗО з екс-бійцями роти «Торнадо»

14 серпня, 2018 20:22
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова зустрілася в Лук’янівському СІЗО з екс-бійцями роти «Торнадо»
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зустрілася в Лук’янівському СІЗО з бійцями розформованої роти «Торнадо» для перевірки обставин конфлікту, що стався біля установи 9 серпня.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зустрілася в Лук’янівському СІЗО з бійцями розформованої роти «Торнадо» для перевірки обставин конфлікту, що стався біля установи 9 серпня.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

«Як тільки зі ЗМІ стало відомо про події, які відбулися на території Лук’янівського СІЗО 9 серпня, представники Офісу Уповноваженого відразу поїхали на місце для з’ясування обставин та проведення перевірки, а також спостерігали за ситуацією всі інші дні», — написала вона.

Омбудсмен зазначила, що екс-«торнадівці» подали заяви (про захист прав — ред.) до Офісу омбудсмена.

«Ув’язнені мені повідомили, що їм потрібна медична допомога. Я звернулася до слідчих і ми домовилися, що вся необхідна медична допомога буде надана», — розповіла Денісова.

Вона додала, що, зважаючи на скарги екс-«торнадівців» на медпрацівників СІЗО, допомогу їм надаватимуть лікарі від Київської  міської державної адміністрації.

Раніше в прокуратурі повідомили, що під час обшуку в камері екс-«торнадівців» у Лук’янівському СІЗО знайшли ножі, бити, пляшки з алкоголем і прапор зі свастикою.

Нагадаємо, удень 9 серпня в Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених екс-бійців спецроти «Торнадо». Під пенітенціарною установою сталися сутички знайомих та родичів «торнадівців» з силовиками.

Через інцидент в Лук'янівському СІЗО порушили справу за чотирма статтями.

Крім того, проти двох працівників Лук’янівського СІЗО порушили справу через допомогу екс-«торнадівцям».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Торнадо»: що треба знати про підсудних та батальйон

7 квітня 2017 суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

Вісьмох екс-бійців спецроти «Торнадо», звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки. До усіх застосовуватимуть дію закону Савченко.

12 квітня стало відомо, що засуджений екс-боєць роти «Торнадо» Ілля Холод проломив голову своєму сусідові. 14 квітня побитий ув'язнений помер.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Вирок суду у справі «Торнадо»: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Більше про:
# торнадо
Пов`язані новини