Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась у телефонній розмові до радника президента РФ Михайла Федотова організувати її візит до ув’язнених в Росії українців, зокрема Олега Сенцова.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась у телефонній розмові до радника президента РФ Михайла Федотова організувати її візит до ув’язнених в Росії українців, зокрема Олега Сенцова.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби омбудсмена.

Денісова у розмові з Федотовим згадала про політв'язнів Олега Сенцова, Олексія Чирнія та Олександра Кольченка.

«Є інформація, що стан здоров'я Олега Сенцова значно погіршився, але на жаль ми поки що не мали змоги це перевірити», — заявила  Людмила Денісова.

Вона звернулась до Федотова з проханням максимально посприяти в організації її візитів до ув’язнених українців.

«Федотов запевнив, шо він написав потрібні запити для здійснення візита українського Омбудсмена до свого керівництва», — йдеться у повідомленні.

Також він запевнив, що українській стороні передадуть запис відео-конференції російської депутатки Людмили Нарусової з Олегом Сенцовим. Також він пообіцяв надіслати результати медичного обстеження Сенцова.

Раніше повідомлялось, що у 71 місті світу пройде акція на підтримку Олега Сенцова.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Станом на 31 травня, Олег Сенцов тримає голодовку 19-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile