УКРАЇНА

Омбудсмен почала власне розслідування отруєння дітей в таборі на Донеччині

19 липня, 2018 19:52
УКРАЇНА/Омбудсмен почала власне розслідування отруєння дітей в таборі на Донеччині
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова почала власне розслідування через масове отруєння в дитячому таборі «Орлятко» на Донеччині.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова почала власне розслідування через масове отруєння в дитячому таборі «Орлятко» на Донеччині.

Про це вона повідомила у Facebook.

Денісова побувала в таборі «Орлятко» та заявила, що під час отруєння дітей адміністрація табору та лікар не відреагували на це необхідним цином.

«Лікар, за її словами, сама розуміла, що це не звичайне ОРЗ. Цитую: «До мене ввечері прийшов натовп дітей». Але вона хотіла уникнути проблем й тому вирішила почекати до ранку», — повідомила Денісова.

За її словами, в таборі брудні матраци й переповнені кімнаті.

Після відвідин «Орлятка» омбудсмен побувала в сусідньому таборі «Яструбок», який має того ж власника.

В цілому, ситуація в «Яструбку» краща. Але на кожному кроці знову спливає недбальство керівництва. По-перше, лікар не зазначає дати відвідання дітками медпункту. Відсутні й добові проби продуктів харчування», — написала Денісова.

18 липня Держспоживслужба повідомляла про 91 госпіталізовану людину. Епідрозслідування встановило, що перший випадок захворювання зафіксували 15 липня у працівника харчоблоку, наступні випадки захворювання почали реєструвати 16 та 17 липня серед дітей усіх загонів табору.

Під час обстеження харчоблоку фахівці виявили низку порушень санітарних норм. Зокрема, працівник медпункту допустив до роботи у харчоблоці співробітницю з ознаками захворювання на дисфункцію кишківника. Також у закладі прийняли на роботу працівників кухні без проходження медогляду.

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області табір вирішили закрити з 18 липня.

Станом на 10:00 19 липня з ознаками гострої кишкової інфекції госпіталізували 94 людини.

МОЗ встановив причину отруєння у таборі на Донеччині. У 18 з 94 хворих підтвердили діагноз «гостра дизентерія Зонне», збудниками якої є шигели дизентерії Зонне (Shigella sonnei).

Раніше повідомлялося, що отруєння сталося у таборі «Яструбок», проте керівництво табору  «Орлятко» повідомило Громадському про те, що «Орлятко» — це філія «Яструбка». В них різні директори, персонал і розташовані вони за 8 км один від одного. Але їхні директори є подружжям, Олег Шевченко — директор «Яструбка», його дружина Людмила Шевченко —  директорка «Орлятка».

Також повідомили про те, що в «Яструбку» все в порядку, діти перебувають у закладі на відпочинку. В «Орлятку» усіх відправили додому, триває комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів,а також розслідування.

Пов`язані новини