Уповноважену з прав людини в Росії тетяну Москалькову не допустять до утримуваних громадян РФ на території України допоки українського обмудсмена Людмилу Денісову не допускають до українських політв’язнів Кремля у тюрмах Росії.

Уповноважену з прав людини в Росії Тетяну Москалькову не допустять до утримуваних громадян РФ на території України, допоки українського омбудсмена Людмилу Денісову не допускають до українських політв’язнів Кремля у тюрмах Росії.

Про це в коментарі Громадському заявила радниця Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Олена Мячина.

«Її не допускатимуть до росіян в Україні. Вони (російська сторона – ред.) самі запропонували синхронність дій (одночасних візитів двох уповноважених – ред.), і ми цього дотримуємося. Пустять нас — тоді пустять їх», — сказала Мячина.

Зазначимо, що зранку 26 червня упоноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова потягом прибула до Києва, цього ж дня вона планує відвідати в СІЗО Києва кримського дезертира Максима Одинцова.

На питання Громадського про те, чи законним є візит Москалькової до Одинцова, адже він є громадянином України, Мячина відповіла: «Він дійсно українець. Але Москалькова подала його у список на відвідування і поки що заявила лише про намір його відвідати». 

На уточнююче питання про те, чи можуть Москалькову не пустити в СІЗО до Одинцова, в офісі Денісової повідомили, що таке може бути, оскільки для її відвідин повинна бути синхронність.

Мячина додала, що Людмила Денісова перебуватиме в Росії допоки її не допустять до українських політв'язнів.

25 червня російська омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що планує відвідати арештованого в Києві кримського дезертира Максима Одинцова, якого звинувачують у державній зраді.

Порошенко зняв заборону на в’їзд в Україну омбудсмену РФ для її візитів до утримуваних росіян.

Нагадаємо, що після телефонної розмови президентів Росії та України уповноважені з прав людини двох країн домовилися відвідати по 34 ув’язнених.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: