Уповноважену Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову не пустили у колонію, де утримують українського режисера Олега Сенцова.

Уповноважену Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову не пустили у колонію, де утримують українського режисера Олега Сенцова.

Про це омбудсмен повідомила у Facebook, опублікувавши відео.

Денісова розповіла, що вона зустрілася з начальником колонії та начальником управління виконання покарань Ямало-Ненецького округу.  Їй сказали, що вона не може зустрітися з Сенцовим, але не повідомили причину відмови.

Коли вона запитала про стан Сенцова, їй відповіли, що не надаватимуть жодної інформації.

Наразі Денісова перебуває біля колонії, вона чекає відповіді від уповноваженої з прав людини при президенті РФ Тетяни Москалькової щодо цієї ситуації.

Російська омбудсмен Тетяна Москалькова зі свого боку заявила, що перебування Денісової в Ямало-Ненецькому автономному окрузі порушує досягнуті раніше домовленості. Заяву вона зробила на координаційній раді омбудсменів УрФО в Єкатеринбурзі, передає «ТАСС».

Раніше повідомлялося, що Денісова прибула до Лабитнангі у колонію, де утримують українського режисера Олега Сенцова.

В РФ запропонували омбудсмену Денісовій відвідати Сенцова після 22 червня однак вона наполягала на відвідуванні засудженого найближчим часом.

Українська та російська омбудсмени домовилися відвідати по 34 в'язні.

13 червня повідомлялося, що омбудсмен Денісова поїхала до РФ зустрітися з українцями-політв’язнями Кремля.

11 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала українських політв'язнів, яких утримують у СІЗО анексованого Криму.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Телефонна розмова Порошенка та Путіна щодо звільнення утримуваних в Росії політв'язнів відбулася 9 червня.

Нагадаємо, 8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Поділитись: