Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до російської омбудсменки з вимогою встановити місцеперебування політв'язнів Володимира Дудки й Олексія Бессарабова.

«Згідно з отриманою інформацією від рідних та адвокатів, наприкінці вересня наших громадян вивезли з пенітенціарного закладу на території тимчасово окупованого Криму. Де зараз перебувають громадяни України – невідомо», — зазначила Денісова у Facebook.

Відомо, що 25 вересня Дудку і Бессарабова етапували з Криму до Москви, де 15 жовтня Верховний суд Росії повинен розглянути апеляцію на вирок у їхній справі. Однак на початку жовтня в СІЗО Лефортово повідомили, що політв’язні ще не прибули.

Володимира Дудку та Олексія Бессарабова затримали за нібито диверсійну діяльність у жовтні 2016 року в анексованому Севастополі, а у квітні 2019 року засудили до 14 років колонії суворого режиму.

Загалом у «справі українських диверсантів» у Криму звинувачені: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов.

У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Поділитись: