Омбудсменка росії заявила, що Україна нібито відмовилась обміняти 70 людей. У Координаційному штабі відреагували
Уповноважена з прав людини росії Тетяна Москалькова заявила, що Україна нібито відмовилася обміняти 70 своїх солдатів, та опублікувала перелік полонених. Україна такі слова заперечує.
Перелік із 70 людей Москалькова опублікувала в Telegram.
Перед тим вона зазначила, що Україна та росія домовилися обміняти 160 на 160 людей, але згодом кількість людей на обмін нібито зменшилась до 90. Москалькова звинувачує в цьому Україну.
Напередодні, 7 березня, Україна під час чергового обміну полонених повернула 130 людей — 126 захисників та 4 захисниць.
Реакція України
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими нам повідомили, що зараз вивчають опублікований список. Адже для України це джерело додаткової інформації, бо росія приховує дані про тих, кого утримує. І, за попередньою інформацією, у списку є люди, яких уже звільнили.
Водночас у штабі наголосили, що Москалькова не є суб'єктом перемовного процесу та не має до нього жодного стосунку.
«Вона вже не вперше озвучує тези, вигідні російській пропаганді, які покликані розхитувати українське суспільство. З іншого боку, ці тези покликані виправдати перед росіянами повільний процес обміну. Тобто устами Москалькової говорить російське ІПСО», — наголосили в Координаційному штабі.
Крім того, у штабі зазначають, що Україна завжди забирає всіх, кого росія пропонує: і військових, і цивільних.
«Дуже важко з ними спілкуватися, це вороги, і вони роблять усе можливе, щоб уповільнити, ускладнити обмінні процеси, і перемовини йдуть дуже важко. Але ми завжди боремося за те, щоб обміни були якомога частіше, і якомога більше наших захисників поверталися. У нас є обмінний фонд, щоб мати можливість їх обміняти», — сказав представник штабу.
Обмін цивільних
Український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що нещодавно в російських медіа повідомляли про те, що Москалькова майже щодня обговорює повернення цивільних.
«Дізнався про таку активність зі здивуванням. Тому не можу підтвердити слова своєї російської візаві», — написав Лубінець.
Під час переговорів у Туреччині в січні омбудсмени домовилися про повернення цивільних заручників та репатріацію важкопоранених і тяжкохворих військовополонених. Тоді Україна передала список цивільних, яких росія утримує в полоні. За словами Лубінця, зараз він фіксує затягування процесу зі сторони росії.
У Координаційному штабі з питань полонених нам раніше повідомляли, що, за оцінками міжнародних організацій, ідеться про приблизно 15 тисяч цивільних, яких утримує росія. Але ця цифра не є остаточною.
- Поділитися: