Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 14 травня провела чергове засідання у режимі відеоконференції. Україну на засіданні представляла оновлена делегація, сформована указом президента, до якої зокрема увійшли віцепрем'єр, заступниця міністра та депутати Ради.

Про засідання повідомила пресслужба Офісу президента України.

Там кажуть, що наразі у гуманітарній підгрупі продовжують формувати списки для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб та списки зниклих безвісти. Українська сторона наполягла на обміні у форматі «всіх на всіх», а також на забезпеченні доступу представників «Червоного хреста» до утримуваних осіб на окупованій території Донбасу.

Водночас в економічній групі Україну та Росію представляли заступники міністрів економіки. На ній обговорили відновлення в окремих районах Донецької та Луганської областей оподаткування та системи розрахунків у межах українського правового поля. В ОП кажуть, що «українська сторона відзначила конструктивний характер роботи економічної групи».

На переговорах Україна також наголошувала, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися лише відповідно до Конституції й законодавства України та на основі Копенгагенських критеріїв ОБСЄ, і виключно після отримання Україною контролю над кордоном.

Окрім цього українська сторона знову виключила можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.

5 травня президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації, що представлятиме Україну у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Делегацію очолив другий президент України Леонід Кучма.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак зазначав, що Україна очікує від Росії відповідних кроків щодо підвищення статусу делегацій.

Крім того, до складу делегації увійшли:

  • перший заступник глави делегації — віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков;
  • заступник глави делегації — голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат України Олександр Мережко;
  • представник України в робочій підгрупі з соціально-економічних питань — заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко;
  • представник України в робочій підгрупі з політичних питань — голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України Андрій Костін;
  • представник України в робочій підгрупі з безпекових питань — заступник міністра оборони України Олександр Поліщук;
  • представник України в робочій підгрупі з гуманітарних питань — голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат України Галина Третьякова.

Нагадаємо, на передостанньому засіданні ТКГ щодо Донбасу українська сторона відкинула можливість закріплення особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей в Конституції України.

Поділитись: