Війна

ООН: 184 ув’язнених в «ЛНР/ДНР» просять відбувати покарання в Україні

19 вересня, 2018 12:11
Війна/ООН: 184 ув’язнених в «ЛНР/ДНР» просять відбувати покарання в Україні
Зберегти
Вигляд
на окупованій Луганщині деяких ув’язнених досі тримають під вартою, хоча їхній термін покарання вже сплив.

Щонайменше 184 засуджених до 2014 року, які відбувають покарання на території самоназваних «ЛНР» та «ДНР», просять перевести їх на підконтрольну уряду територію. Прогресу в переведенні цих ув’язнених немає.

Про це йдеться в доповіді ООН з прав людини в Україні за період з 16 травня до 15 серпня 2018 року.  

Моніторингова місія зазначає, що на окупованій Луганщині деяких ув’язнених досі тримають під вартою, хоча їхній термін покарання вже сплив.

3 квітня 2018 року так звана «Народна Рада ЛНР» змінила «кримінально-процесуальний кодекс», відповідно до якого ув’язнені, які уже відбули термін за своїм вироком, можуть просити про звільнення під особисте зобов’язання не залишати окуповану територію. Управління ООН з прав людини повідомляє про трьох осіб, звільнених на таких умовах.

Однак, у доповіді зазначається: «обмеження їхньої свободи пересування викликає занепокоєння, особливо щодо тих осіб, чиї сім’ї проживають на території, яка контролюється Урядом».

Також, як повідомляє місія, звільнені на окупованих територіях не завжди мають дійсні паспорти або документи, що посвідчують особу.

«Це істотно обмежує їхню свободу пересування і наражає їх на ризик подальшого «арешту», — ідеться у звіті. .

У документі також наголошується на відсутності чіткого порядку розгляду апеляцій.

Нагадаємо, раніше у самоназваній «ЛНР» заявляли про готовність передати Києву 50 засуджених до 2014 року. Перед цим йшлося про можливість передачі 44 засуджених.

/Олена Куренкова

 

Пов`язані новини