У самоназваній «ЛНР» заявили, що готові передати Україні 44 засуджених за злочини до 2014 року.

У самоназваній «ЛНР» заявили, що готові передати Україні 44 засуджених за злочини до 2014 року.

Про це бойовики повідомили координатору підгрупи Контактної групи ОБЄС Тоні Фрішу під час його зустрічі з ув'язненими, передають інформресурси бойовиків.

Представник комісії з питань передачі засуджених до 2014 року «ЛНР» Роман Ведмеденко заявив, що комісія розглянула заяви засуджених, які хочуть завершити термін ув'язнення на території, підконтрольній українському уряду.

Із усіх заяв (не зазначають, скільки їх загалом) бойовики готові ствердно відповісти на 44.

«По 44 із них прийняли рішення про готовність передати на територію, підконтрольну українському уряду», — сказав Ведмедко.

Керівниця робочої групи з обміну полоненими «ЛНР» Ольга Кобцева заявила, що українська сторона «до процесу переміщення засуджених готовності не проявила» та сказала, що «передача засуджених заблокована українською стороною».

«На жаль, зв'язок із призначеною уповноваженою Верховної Ради з прав людини (Людмилою Денісовою) не встановлений, а передача засуджених заблокована українською стороною», — сказала Кобцева.

Українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова повідомила Громадському, що питання обміну постійно підіймають на переговорах у Мінську й Україні постійно надають різні списки на обмін, проте «це ні до чого не призводить».

Також омбудсмен зазначила, що не знає, про яких саме 44 громадян йдеться.

Денісова сказала, що Україна готова забрати своїх громадян на територію, підконтрольну урядові.

«Хай вони передадуть ці списки, і ми готові забрати наших громадян», — сказала омбудсмен.

5 вересня представники Росії в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську відмовилися обговорювати питання обміну громадян РФ, ув’язнених в Україні, на українських політв’язнів.

Раніше Геращенко заявила, що Кремль 4 місяці не реагує на пропозицію передачі засуджених росіян.

Як відомо, вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

15 серпня російський військовослужбовець Віктор Агєєв, якого в Україні засудили до 10 років позбавлення волі, звернувся до президента РФ з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів. 

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: