Бойовики самоназваної «Луганської народної республіки» заявили про готовність передати на підконтрольні території для відбування покарання 50 українських в’язнів, засуджених там до 2014 року.

Бойовики самоназваної «Луганської народної республіки» заявили про готовність передати на підконтрольні території для відбування покарання 50 українських в’язнів, засуджених там до 2014 року.

Про це повідомив координатор Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Тоні Фріш, який відвідав окуповані території Донбасу.

«Я чув, що таких людей багато, які бажають, аби їх перевели на підконтрольні райони. Щонайменше, я знаю про 50 випадків. Але мені здається, їх буде більше після того, як буде зроблений важливий крок з боку ОРЛО. І мені в ОРЛО підтвердили готовність перемістити цих осіб», — сказав Фріш, передає «Інтерфакс-Україна».

Раніше в самоназваній «ЛНР» заявили, що готові передати Україні 44 засуджених. Омбудсмен України Людмила Денісова сказала, що не знає, про яких саме засуджених йдеться. Водночас керівниця робочої групи з обміну полоненими самоназваної «ЛНР» Ольга Кобцева заявила, що українська сторона нібито «до процесу переміщення засуджених готовності не проявила» та сказала, що «передача засуджених заблокована українською стороною».

5 вересня представники Росії в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську відмовилися обговорювати питання обміну громадян РФ, ув’язнених в Україні, на українських політв’язнів.

Як відомо, вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко готовий помилувати засуджених в Україні росіян для звільнення українських політв’язнів.

15 серпня російський військовослужбовець Віктор Агєєв, якого в Україні засудили до 10 років позбавлення волі, звернувся до президента РФ з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів. 

Раніше Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Поділитись: