Організація Об’єднаних Нації закликала Верховну Раду України прискорити ратифікацію Стамбульської конвенції, спрямованої на протидію ґендерно обумовленому насильству.

Відповідна заява розміщена на сайті Представництва ООН в Україні. Так воно зреагувало на набрання необхідної кількості голосів петицією про ратифікацію документа.

Представництво зауважило, що в Україні жінки складають 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства.

«Руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку, і на розвиток країни в цілому», — додають представники ООН.

Заява також зазначає, що зобов’язання України ратифікувати Стамбульську конвенцію відповідає рекомендаціям Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок від 2017 року та узгоджується з Ціллю №5 сталого розвитку (усунення всіх форм насильства щодо жінок та дівчат у державній та приватній сферах).

«Ми засуджуємо нещодавні випадки мови ворожнечі та вербального й кібернасильства, спрямованих проти жінок-політиків, державних діячок, захисниць прав людини та гендерної рівності. Адвокація за права жінок та гендерну рівність ні за яких обставин не повинна ставати причиною того, щоб захисники і захисниці прав людини наражались на ризики погроз та нападів», — йдеться в повідомленні.

Повна назва Стамбульської конвенції — Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству. Вона була укладена в межах Ради Європи в травні 2011 року. Станом на січень 2020 року підписали вже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала.

Поділитись: