OpenAI запускає оновлену версію чат-бота GPT: які в нього можливості?
Компанія OpenAI офіційно анонсувала нову версію штучного інтелекту GPT—4, який тепер може розпізнавати не лише текст, а й картинки.
Про це повідомили на сторінці компанії OpenAI.
У компанії зазначають, що відмінність між GPT-4 і його попередньою версією GPT-3.5 незначна, але її можна буде помітити під час виконання складніших завдань.
Найголовніше нововведення — GPT-4 може працювати одразу з текстом та зображеннями. Нейромережа може аналізувати текст і значення на зображеннях, а також пояснювати дані, які подані як діаграми.
Однак у компанії додають, що робота із зображеннями перебуває на стадії закритого тестування і поки не є загальнодоступною.
Крім розпізнавання картинок, штучний інтелект тепер може генерувати, редагувати та виконувати творчі та технічні письмові завдання, такі як створення пісень, написання сценаріїв або вивчення стилю письма користувача.
Нова версія може обробляти великі обсяги тексту та запам’ятовувати й виконувати дії з понад 25 тисячами слів одночасно.
В OpenAI зазначають, що, попри свої можливості, GPT-4 має ті ж обмеження, що й GPT-3.5, оскільки він все ще не є абсолютно надійним. Проте у компанії зазначають, що у GPT-4 значно менше «галюцинацій», ніж у попередніх моделей.
«Ми витратили 6 місяців, щоби зробити GPT-4 більш безпечним й узгодженим. За нашими внутрішніми оцінками, GPT-4 на 82% рідше реагує на запити щодо забороненого контенту і на 40% частіше надає фактичні відповіді, ніж GPT-3.5», — зазначають в OpenAI.
Крім Bing від Microsoft, оновлена версія штучного інтелекту зʼявиться у Duolingo, Stripe і Khan Academy. Новий рівень підписки на додаток Duolingo, Duolingo Max тепер пропонуватиме англомовним користувачам розмови французькою або іспанською мовами на основі штучного інтелекту, а також зможе використовувати GPT-4 для пояснення помилок тих, хто вивчає мову.
Наразі GPT-4 можуть використовувати лише платні підписники ChatGPT Plus (за $20 на місяць), а також тестувальники.
Більше про ChatGPT
Це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI, прототип якого випустили в листопаді 2022 року. Він може працювати з текстом, програмним кодом, формулами та числами — генерувати все, що йому зададуть.
Лише за два місяці після випуску чат-бота кількість активних користувачів перевищила 100 мільйонів, що стало історичним рекордом серед користувацьких програм.
У лютому 2022 року штучний інтелект став доступним і для українців. Водночас програма не працює на тимчасово окупованих росією територіях.
Авторка: Катерина Єсікова
- Поділитися: