Операція «Синиця»: з’явилися фото російського Мі-8, який приземлився в Україні

У мережі з'явилися фото російського гелікоптера Мі—8, який 9 серпня у межах операції української розвідки «Синиця» приземлився на один з аеродромів України, а його пілот здався в полон.

Про це повідомив журналіст та військовий Артем Шевченко.

На світлині можна побачити одного з офіцерів української розвідки, який розробив і реалізував піврічну операцію з Мі-8.

Як розповів журналіст, гелікоптер був зі складу 319 окремого вертолітного полку, що базується на аеродромі Чернігівка Приморського краю рф.

«Його командир екіпажу, молодий офіцер, розумів із самого початку злочинність і неправедність війни, розвʼязаної його агресивною державою, повірив нашим воєнним розвідникам і успішно перелетів на сторону добра, світла і справедливості», — наголосив Шевченко.

Журналіст каже, що операція Головного управління розвідки Міноборони під кодовою назвою «Синиця» була подібною до операції «Діамант», яку 1966 року провів ізраїльський Моссад, переконавши іракського пілота викрасти на той момент найсучасніший радянський Міг-21.

Історія російського пілота з’явиться в документальному фільмі, над яким працює Шевченко. Стрічку «Збиті льотчики росії» циклу «Воєнна розвідка України» презентують у телемаратоні 3 вересня, а вже 7 вересня стрічка зʼявиться на YouTube-каналі української розвідки.

Про операцію

російський гелікоптер Мі-8 з екіпажем приземлився на один з аеродромів України. Там пілот здався в полон українським військовим. Джерела «Української правди» у спецслужбах стверджують, що Мі-8 приземлився в Харківській області.

Як стверджує УП, разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу, які не знали, куди насправді летить гелікоптер. Їх знищили, а сам пілот із сімʼєю перебуває в Україні (сімʼю вивезли з рф завчасно).

За даними джерел «Цензор.НЕТ», гелікоптер залишився повністю цілим і поповнить склад українського авіафлоту після того, як його обладнання детально вивчать.

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що така операція, яку провело його відомство, є «першою вдалою за всю історію України».