УКРАЇНА

Опір екс-«торнадівців» у СІЗО: 4 бійцям оголосили підозру

23 серпня, 2018 12:46
УКРАЇНА/Опір екс-«торнадівців» у СІЗО: 4 бійцям оголосили підозру
Зберегти
Вигляд
Прокуратурою Київського гарнізону оголосила про підозру трьом екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо» та екс-командиру роти за вчинення злочинів за 5 статтями.

Прокуратурою Київського гарнізону оголосила про підозру трьом екс-бійцям розформованої спецроти «Торнадо» та екс-командиру роти за вчинення злочинів за 5 статтями.

Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.

У рамках слідства встановили, що екс-бійці за пособництва працівників Лук'янівського СІЗО:

  • вчинили масові заворушення, що супроводжувалися підпалами, захопленням будівель, опором представникам влади із застосуванням зброї та предметів, які використовували як зброю;
  • чинили опір працівникам правоохоронних органів під час виконання ними службових обов'язків;
  • погрожували вбивством і насильством працівниками правоохоронних органів;
  • зберігали вибухові пристрої без дозволу, передбаченого законом.

Дії окремих членів групи та її організатора додатково кваліфікували як спрямовані на вчинення замаху на вбивство працівників правоохоронних органів під час виконання службових обов'язків.

За результатами досудового розслідування прокуратурою повідомила про підозру 3 екс-бійцям та командиру за ч. 1 ст. 294, ч 2 ст. 342, ч. 4 ст. 345, ст. 348, ч. 1 ст. 263 КК України (зміст статей загаданий у переліку вище).

Нині екс-бійців та командира утримують під вартою на підставі винесеного судом обвинувального вироку в іншому кримінальному провадженні.

9 серпня Служба безпеки та слідчі прокуратури прийшли з обшуками до камер засуджених екс-бійців. Екс-«торнадівці» вчинили супротив.

«Вони використали саморобні вибухові пакети, які зробили з порошку та сірників, що не заборонено для передачі ув’язненим. Також був супротив холодною зброєю», — сказав Маслак.

Пізніше Військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців розформованої спецроти «Торнадо», які чинили опір правоохоронцям у Лук’янівському СІЗО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Торнадо»: що треба знати про підсудних та батальйон

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Вирок суду у справі «Торнадо»: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

7 квітня 2017 суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

Вісьмох екс-бійців спецроти «Торнадо», звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки. До усіх застосовуватимуть дію закону Савченко.

12 квітня стало відомо, що засуджений екс-боєць роти «Торнадо» Ілля Холод проломив голову своєму сусідові. 14 квітня побитий ув'язнений помер.

Більше про:
# СІЗО
Пов`язані новини