Опитування: 63% українців вважають, що Україні слід переглянути Мінські домовленості та підписати нові

63% опитаних українців вважають, що країні слід переглянути Мінські домовленості та підписати нові. За даними соціологів, цей показник збільшується у динаміці.

Про це йдеться в опитуванні соціологічної групи «Рейтинг».

Всього, з-поміж опитаних соціологами українців, лише 12% відповіли, що дуже добре знають їх зміст. 67% опитаних зазначили, що поверхнево знайомі зі змістом, а кожен п’ятий взагалі не знав його. Водночас, як вказують соціологи, цей показник знизився за останні 4 роки з 39% до 21%.

При цьому більшість опитаних (63%) вважають, що Україні слід переглянути Мінські домовленості та підписати нові. Лише 11% вважають, що Україна має виконати усі вимоги. 18% респондентів вважають, що Україна має вийти з переговорного процесу взагалі.

Більшість опитаних українців (57%) бачать Росію винною у тому, що Мінські угоди не працюють. Ще 10% покладають вину на представників самопроголошених «Л/ДНР». Окрім того, 12% вважають винною Україну, стільки ж ㅡ не змогли відповісти хто винен.

Що передбачають ці угоди?

Мінські домовленості підписали лідери «нормандської четвірки» 12 лютого 2015 року на саміті в столиці Білорусі. Підписання Мінських домовленостей відбулося на тлі важких боїв української армії з російськими військовими біля Дебальцевого.

Домовленості передбачали повне припинення вогню з 15 лютого 2015 року, відведення важкого озброєння від лінії зіткнення, звільнення та обмін усіх полонених, виведення всіх іноземних збройних формувань із території конфлікту, відновлення повного контролю України над державним кордоном, ухвалення Україною закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, а також проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

Україна та Росія по-різному інтерпретують послідовність виконання Мінських домовленостей. Україна наполягає, що місцеві вибори мають відбутися після передачі контролю за кордоном та виведення іноземних збройних формувань. Росія вважає, що передача контролю над кордоном має відбутися наступного дня після виборів у «Л/ДНР».

З погляду України виконання Мінських домовленостей згідно з російським сценарієм легітимізує ватажків «Л/ДНР» в українському політичному полі, що заблокує євроатлантичні прагнення нашої країни.

Про опитування

Соцопитування провели 12-13 лютого серед двох тисяч жителів України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Їх опитували методом CATI — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.