Коаліція в новому парламенті вже є і вона забере всі міністерські крісла.

Про це заявив представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Коаліція вже є — монобільшість. Вона забере всі міністерські крісла, немає такого, щоб опозиція була в уряді. У парламенті, думаю, деякі комітети віддадуть опозиції, щоб ні у кого не було сумнівів у демократичності нової влади, які саме, поки не знаю», — заявив Герус.

Зазначимо, що якщо депутат, який потрапив у Раду за списком партії, стає міністром, то його місце у парламенті займає перший непрохідний кандидат зі списку. Наприклад, якщо за списками партії у Раду пройшли 136 кандидатів у депутати й один з них стане міністром, то 137-ий/а за списком опиниться в Раді. Якщо ж міністром стає депутат, який пройшов за мажоритарною системою, то на окрузі, де він балотувався проводять довибори.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За результатами обробки 100% протоколів, «Слуга народу» лідирує, на другому місці «Опозиційна платформа — За життя», а «Батьківщина» обігнала партію Порошенка. Також проходить в нову Раду «Голос» Святослава Вакарчука.

Ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: