Ордер на арешт путіна та ймовірна відставка Шкарлета: головне за день 17 березня

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна; міністр освіти й науки Сергій Шкарлет, імовірно, подасть у відставку; уряд Словаччини погодив відправлення до України 13 багатоцільових радянських винищувачів МіГ—29. Зібрали головні новини за день 17 березня.
Ордер на арешт путіна
Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової. Їх підозрюють у депортації українського населення, зокрема дітей.
В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати та передати до суду. Однак це може статися лише на території країн, які ратифікували Римський статут.
Ймовірна відставка Шкарлета
За даними ЗМІ, міністр освіти й науки Сергій Шкарлет подасть у відставку. Заяву про звільнення з посади він, імовірно, напише 17 березня.
За даними «Української правди», як кандидатів на посаду замість Шкарлета розглядають директора Малої академії наук Оксена Лісового й деканку факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інну Ящук.
Ситуація на фронті
Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що фактично по всій східній лінії фронту російські війська проводять наступальні дії, намагаючись прорвати оборону наших військ і просунутися вглиб їхніх бойових порядків.
Найзапекліші бої тривають у районах Кремінної, Торського, Білогорівки, Спірного. А втім, епіцентром бойових дій залишається Бахмут.
Літаки МіГ-29 від Словаччини
Уряд Словаччини погодив відправлення до України 13 багатоцільових радянських винищувачів МіГ-29. Також уряд погодився передати Україні зенітно-ракетний комплекс «Куб».
Перед цим ЗМІ писали, що не всі з 13 винищувачів здатні до польотів. А міністр оборони Словаччини заявляв, що в обмін на винищувачі країна може отримати фінансову та матеріальну компенсацію від союзників у розмірі до 900 мільйонів євро.
Обшуки в облгазах
«Регіональна газова компанія», яку пов'язують із Дмитром Фірташем, заявила про масові обшуки в 14 своїх газорозподільних компаніях.
Пізніше Служба безпеки та Бюро економічної безпеки підтвердили обшуки в офісах 16 облгазів по всій країні. За даними слідства, топменеджмент цих підприємств причетний до масштабної схеми привласнення промислових обсягів газу.
Харчування військових
Журналісти програми «Схеми» отримали та оприлюднили ще сім контрактів на харчування військовослужбовців, які Міністерство оборони України уклало у грудні 2022 року на весь майбутній 2023 рік.
Там зазначено, що ці сім контрактів відомство уклало з приватними підрядниками на загальну суму майже 29 мільярдів гривень. Як зʼясували журналісти, «дорогою» до військових частин вартість продуктів для армії часто зростає у 2-3 рази, порівняно із закупівельними та ринковими цінами.
Інші важливі новини
- Туреччина та Угорщина вирішили ратифікувати членство Фінляндії в НАТО. Рішення щодо Швеції ще не ухвалили;
- генерал-лейтенант та народний депутат від «Європейської Солідарності» Михайло Забродський подав заяву на складання депутатського мандата. У «Євросолідарності» заявили, що Забродського призначили «на високу посаду в керівництві ЗСУ»;
- Президент Володимир Зеленський підписав закон, який змінює витрати держбюджету на 5,5 мільярда гривень. Гроші підуть на покращення лікарень, гранти для бізнесу, відбудову мостів та інші потреби. Це перші у 2023 році зміни до держбюдежту;
- у Києві планують скоротити тривалість комендантської години. Ймовірно, з 26 березня вона триватиме з 00:00 до 5:00;
- у селі Капітанівка Кіровоградської області в ніч проти 17 березня виникла пожежа — загинули двоє дорослих та троє дітей;
- у Києві зареєстрували Київський міський окружний адміністративний суд (КМОАС), який працюватиме замість ліквідованого Окружного адмінсуду Києва (ОАСК).
- Поділитися: