Юрій Крисін, фігурант справи вбивства журналіста видання «Вести» В’ячеслава Веремія, вирішив змінити свідчення щодо подій 18 лютого 2014 року.

 Про це стало відомо Громадському із джерел в правоохоронних органах. 

Крисін заявив, що він обмовив Армена Саркісяна (за даними слідства, Саркісян є організатором збору «тітушок», який діяв в інтересах ексміністра внутрішніх справ Захарченка, зараз перебуває у розшуку), через те, що нібито був винен йому 20 тисяч доларів.

«Обмовити Армена Саркісяна я вирішив через те, що повинен був повернути йому гроші за невиконану роботу. А гроші я йому повернути не хотів, а потім не міг, оскільки більшу їх частину витратив», — йдеться у заяві Юрія Крисіна.

Засуджений розповів, що до 2003 року він проживав у Горлівці, де між ним та Арменом стався конфлікт. На початку лютого 2014 до нього звернувся знайомий Олександр Батурін та сказав, що одна людина потребує охоронних послуг й надав телефонний контакт потенційного клієнта. Коли він зустрівся з ним, то впізнав Армена Саркісяна, який замовив охорону двох офісів. Крисін повідомив йому, що це буде коштувати 20 тисяч доларів. Армен погодився й заплатив, але Крисін не зміг знайти людей, бо усі нібито були зайняті ще одним замовленням — охороною громадського порядку.

Тоді Армен почав вимагати повернути гроші, а згодом зателефонував та повідомив, що їде додому, але скоро повернеться в Київ. Нібито усвідомлюючи, що поки Армена будуть шукати, він не приїде до Києва, Крисін вирішив обмовити його, втім згодом передумав та просив його передопитати.

Прокурор у справі Юлія Малашич повідомила Громадському, що заява Юрія Крисіна надійшла до прокуратури разом із клопотанням адвоката Саркісяна про припинення провадження щодо його підзахисного.

«Захисник Саркісяна скерував до Генеральної прокуратури з метою перегляду оголошеної його підзахисному підозри, власноручно написані пояснення засудженим Крисіним, в яких він вказує, що під час допитів щодо обставин, про які він вказував щодо причетності до насильницької протидії мирним акціям протесту в 14-му році, пан Саркісян ніколи не мав стосунку і він обмовив його виключно через те, що винен грошей. Хто кому винен, яким чином і що стимулювало через п’ять років засудженого Крисіна усвідомити, що він вчинив добре чи погано стосовно пана Саркісяна, залишається загадкою», — каже Юлія Малашич.

Адвокат Юрія Крисіна Ігор Василенко запевняє, що впродовж тривалого часу Крисін хотів змінити свідчення, але «його не чули».

«Він щодо Армена Нагапетовича й раніше казав, що це все не так, однак його, як він каже, «ніхто слухати не хотів» і фіксувати ці свідчення відмовлялись. На жаль, я тоді не був його захисником. Зараз я виправляю всі незаконності й порушення», — сказав Ігор Василенко Громадському.

Адвокат Армена Саркісяна відмовився коментувати дану історію.

Наше джерело у правоохоронних органах пояснило, що така заява невипадково з’явилась напередодні розгляду касаційної скарги захисників Крисіна щодо скасування вироку у справі вбивства Веремія.

«Якщо Касаційний суд ухвалить остаточне рішення в ту чи в іншу сторону, то Саркісяну вже не буде що запропонувати Крисіну. Це один момент. Другий — у Саркісяна за минулої влади, при всіх її вадах, не було очевидних можливостей легалізуватись, які б там свідчення Крисін не дав. Тож не було підстав і педалювати процес. А зараз вочевидь він вважає, що вони з'явились. Він вважає немає таких свідчень — немає і проблем, адже адвокат Саркісяна надіслав заяву Крисіна разом із клопотанням про закриття провадження». 

Нагадаємо, згідно з вироком суду у справі Крисіна, 17 лютого 2014-го знайомий Крисіна Армен Саркісян, доручив йому знайти 200-300 осіб для «охорони громадського порядку» в урядовому кварталі. Крисін зміг зібрати лише 15 людей. Увечері 18 лютого Юрій Крисін та його «тітушки» зібралися на Софійській площі, де вже перебувало близько 200 молодиків. Вони отримали кийки й вирушили на перехрестя вулиць Велика Житомирська та Володимирська. Згодом розпочалася стрілянина. За словами Юрія Крисіна, за так звану «охорону громадського порядку» він отримав 20 тисяч доларів від Армена Саркісяна. За інформацією МВС, Саркісян своєю чергою діяв в інтересах ексміністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його бізнес-партнерів. Крисін роздав по 1000 гривень співучасникам, а решту залишив собі.

У грудні 2017 року Юрія Крисіна засудили до 4 років позбавлення волі умовно. У червні 2018 Апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції та постановив новий — 5 років реального позбавлення волі. Адвокати Крисіна подали касаційну скаргу. Двічі засідання переносили. Наступне відбудеться 10 вересня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile