Подію у Facebook про проведення в Рівному ЛГБТ-маршу 1 січня 2020 року створив бот. Повідомлення про його проведення отримала міська рада і після цього заборонила проведення всіх заходів, що стосуються ЛГБТ-спільноти.

Як повідомляє theБабель, користувачка Катерина Омельчук, що значиться організаторкою акції у Facebook, є ботом. Фото з її профілю можна знайти на багатьох сайтах в Інтернеті, зокрема щодо секс-знайомств.

Раніше про «Катерину Омельчук» писало і рівненське видання «Четверта влада». Її допис у соцмережі про начебто заборону двом геям танцювати в одному з місцевих закладів поширило як новину інше місцеве видання.

Скриншот пошуку одного з фото профілю Катерини Омельчук у Facebook
Фото:

Четверта влада

Окрім того, «UA:Рівне» на умовах анонімності взяло коментар у представника ЛГБТ-спільноти міста. Той заявив журналістам, що нині «Рівне не готове» проводити заходи на кшталт маршу рівності. «У нас немає навіть якогось хабу, місця, де ЛГБТ-спільнота могла б спілкуватись між собою», — зазначив він.

Зазначимо, що подія у Facebook щодо маршу рівності запланована на 1 січня, коли націоналісти проводитимуть смолоскипну ходу на честь дня народження Степана Бандери.

«Насправді, враховуючи провокацію від так званого бота Катерини Омельчук про проведення 1 січня ЛГБТ-маршу, я навіть за подібну заборону. Адже велика кількість моїх знайомих і друзів дійсно мала бажання прийти, допоки я не доказав їм, що все це бот і цілком вірогідно, що це провокація для того, щоб їх потім побити і так далі», — сказав представник ЛГБТ-спільноти.

Нагадаємо, 24 грудня міська рада Рівного заборонила проведення у місті маршів ЛГБТ-спільнот та інших заходів, які влада трактує як «пропаганду девіантної статевої поведінки».

Українське відділення міжнародної правозахисної організації Amnesty International вважає юридичним фарсом і порушенням прав людини рішення міської ради Рівного щодо заборони ЛГБТ-маршів у місті.

Поділитись: