ENRU

Організатори Євробачення можуть запровадити санкції проти Росії та України

У Європейській мовній спілці, яка є організатором конкурсу «Євробачення», заявили про можливе запровадження санкцій як проти Росії, так і проти України за порушення статуту конкурсу.

Про це сказав голова оргкомітету Євробачення Франк-Дітер Фрайлінг, пише видання Heute.

«З української точки зору юридична ситуація зрозуміла (заборона на в’їзд учасниці від РФ ред.), але з точки зору EBU це є порушенням статутів. За порушення статутів передбачено санкції», – сказав він.

Щодо Росії, то за його словами, ще одним порушенням з боку РФ є те, що представники її делегації не були присутні на обов'язкових зустрічах на початку року.

При цьому Фрайлінг не уточнив, які саме санкції можуть загрожувати країнам, проте озвучив йомовірні варіанти.

«Наші статути містять багато видів санкцій: від штрафу, відкликання спонсорського фінансування, до відсторонення від участі в конкурсі на строк до трьох років», – сказав він.

Зауважується, що референтна група обговорить питання щодо України і Росії на зустрічі наступного тижня. Офіційне повідомлення буде зроблене після проведення Євробачення, 12 червня.

Нагадаємо, Росія не братиме участі в Євробаченні-2017, яке відбудеться у Києві у травні 2017.

Також повідомлялось, що 22 березня СБУ заборонила Самойловій в'їзд на 3 роки до України на підставі того, що Самойлова незаконно відвідала анексований Росією Крим.

Організатори «Євробачення» запропонували представниці від Росії Юлії Самойловій виступити на пісенному конкурсі за допомогою відеозв'язку. Однак Росія відмовилась від пропозиції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram