Особливий режим в'їзду на Донеччині та удар по Каховському мосту: головне за день 10 серпня
На Донеччині запрацює особливий режим в'їзду, виїзду та руху транспорту; ЗСУ вдарили по мосту у районі Каховської ГЕС; судно з українським зерном, яке першим вийшло з Одеського порту, нарешті пришвартувалось у Туреччині. Зібрали головні новини за день 10 серпня.
Особливий режим на Донеччині
З 11 серпня в Донецькій області почне діяти особливий режим в'їзду, виїзду та руху транспорту, який діятиме на період дії воєнного стану. Так Україна хоче покращити оборонні спроможності в регіоні. Цей режим передбачатиме дві головні умови:
- заборону на бездозвільне вивезення з Донеччини спеціальної техніки, яка може бути використана для потреб оборони (екскаваторів, тягачів, тралів тощо);
- заборону на в’їзд та переміщення по Донецькій області транспорту, що завозить алкогольні напої та речовини на спиртовій основі для їхнього продажу (окрім ліків та дезінфекційних засобів).
Успіхи ЗСУ на півдні
Міст у районі Каховської ГЕС, що в Херсонської області, став непридатним для використання завдяки зусиллям українських військових, повідомили в ОК «Південь». У ніч проти 8 серпня ЗСУ вдарили по Антонівському та Каховському мостах у Херсонській області, які мають стратегічне значення для російсько-окупаційних військ.
Повітряні сили ЗСУ підтвердили, що у Сакському районі Криму, де напередодні пролунали вибухи на військовому аеродромі, знищені 9 літаків. А втім, Повітряні сили не уточнили, що стало причиною знищення літаків.
У кримському селищі Новофедорівка, біля якого напередодні прогриміли вибухи на військовому аеродромі, російська окупаційна влада запровадила режим надзвичайної ситуації.
Що з експортом зерна?
Посол України в Лівані Ігор Осташ повідомив, що Судно RAZONI з українським зерном, яке першим вийшло з Одеського порту, пришвартувалось у порту «Мерсін» у Туреччині. Перед цим покупець у Лівані відмовився приймати його через затримку, тож для товару шукали іншого одержувача.
За словами посла, у списку морського транспорту, яке перевозить крадене зерно з України, є 87 суден. Так, наприклад, посольство отримало інформацію, що в цьому списку є судно Laodecia, яке ходить під прапором Сирії. Це те судно, яке вивозило крадене зерно та борошно з окупованого Криму, але завдяки зусиллям дипломатів було затримане в Лівані.
Ситуація на ЗАЕС
Країни «Великої сімки» (G7) вимагають негайно повернути Україні повний контроль над захопленою Запорізькою АЕС, а також над усіма її ядерними об'єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України.
G7 підкреслили важливість сприяння місії експертів МАГАТЕ на ЗАЕС для розв'язання питань ядерної безпеки та гарантій «у спосіб, який поважає повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою».
Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, що МАГАТЕ може приїхати на Запорізьку АЕС лише за наявності гарантій безпеки, які можна забезпечити, якщо ввести на станцію миротворчий контингент ООН.
За словами Котіна, Україна також може перерубати лінії електропередач, якими окупанти захочуть перепідключити Запорізьку АЕС на Крим — про ці плани росіян «Енергоатом» повідомляв раніше.
Швейцарія готова представляти інтереси України у рф
Швейцарія погодилася на пропозицію України представляти її інтереси на території російської федерації. Але відповідно до міжнародного права, це ще має затвердити москва, яка не погоджується з цим. У кремлі заявили, що росія не готова розглядати пропозиції про посередництво в переговорах з Україною від країн, «які приєдналися до антиросійських санкцій».
Інші новини:
- В Україні зростає захворюваність на коронавірус. Лише за минулий тиждень (1-7 серпня) виявили 3 893 нових випадки хвороби, що на 40% більше, ніж тижнем раніше.
- Інфляція у липні знизилася до 0,7%, але в річному вимірі прискорилася до 22,2%. Що і на скільки подорожчало — розповідаємо тут.
- Голова Офісу президента України Андрій Єрмак наголошує, що завершити активну фазу війни до настання зими життєво необхідно, адже окупанти можуть атакувати теплоенергетичні об’єкти.
- Поділитися: