Острозький замок
Фото:

ОДА

На Рівненщині у перелік претендентів програми «Велике будівництво» у наступному році серед театрів, музейних комплексів, інших закладів культури пропонують внести Острозький замок.

Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

«Недарма на рівні держави говорять про включення до «Великого будівництва» культурних закладів. Багато з них перебуває у напівзруйнованому стані. Тому президентська програма допоможе їх реставрувати та дати їм нове життя», — зазначив заступник голови ОДА Сергій Гемберг.

За його словами, історичні пам’ятки сприятимуть розвитку громад, оскільки підсилять Рівненської області.

Проєкт вже готовий для розгляду міністерствами та буде презентований найближчим часом.

Програма «Велике будівництво» — це Національний проєкт президента Володимира Зеленського. Ініціатива передбачає будівництво 100 шкіл, стільки ж садочків та спорткомплексів, а також доріг.

До цього переліку у наступному році планують включити заклади культури — театри, музейні комплекси тощо. Таку ідею підтримав глава держави. Зеленський наголосив на необхідності готувати у регіонах чіткий перелік та план реалізації об’єктів, які розширять Національну програму.

Чому це важливо: Острозький замок є важливою історичною пам'яткою архітектури. Його було побудовано на місці дерев'яного укріплення зруйнованого монголо-татарами у 1241 році. Спочатку це була башта, яка тепер має назву «Вежа Мурована».

Замок був резиденцією князів Острозьких. Зараз на цій території розташований Острозький краєзнавчий музей.

Поділитись: